Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Vitalijaus Gailio pranešimas: „Galima patikrinti, ar nebūta neteisėto praturtėjimo požymių“

2017 m. sausio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Aiškinantis rezonansą visuomenėje sukėlusios istorijos aplinkybes ir tai, ar būta neteisėto praturtėjimo požymių, yra priemonių įvertinti, ar pajamos buvo deklaruotos įstatymų numatyta tvarka, – sako Seimo Antikorupcijos komisijos vadovas Vitalijus Gailius.

„Lietuvos įstatymai galioja dabar, galiojo ir prieš penkiolika metų. Atsižvelgiant į konkrečias datas paprasta patikrinti, turėjo ar neturėjo žmogus teisėtų pajamų tuo metu, kai sakosi jų gavęs“, – teigia Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius.

V. Gailiaus teigimu, rezonansinės istorijos atveju svarbūs du atskaitos taškai. Tai 2003 gruodžio 31 d. Vienkartinio turto deklaravimo įstatymo nuostatos, numačiusios prievolę deklaruoti turimas grynųjų pinigų sumas, laikomas ne banke, kurios viršijo 50 tūkst. litų. Jeigu asmuo tokių lėšų nedeklaravo, laikyta, kad 2004 m. pradžioje asmuo grynųjų pinigų neturėjo.

Kitas svarbus teisės aktas – 2016 m. birželio 30 d. Mokesčių administravimo įstatymas, kuriuo nustatyta prievolė pranešti Valstybinei mokesčių inspekcijai apie grynaisiais pinigais asmenų gautas paskolas ir dovanas, kurios nebuvo deklaruotos, o sandoriai nebuvo patvirtinti notariškai.

„Kaip matome, dar nuo 2004 metų galiojo aiški tvarka dėl pinigų deklaravimo. Todėl Valstybinė mokesčių inspekcija turi įrankius patikrinti žmonių galimybes įsigyti brangų turtą, taip pat – finansavimo šaltinių teisėtumą“, – teigia V. Gailius.

 

Daugiau informacijos:

Vitalijus Gailius

 Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Mob. 8 698 42 681, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-01-20 11:34
   Eglė Saulė Trembo