Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Lauryno Kasčiūno pranešimas: „Nereikėtų pamiršti, kas yra agresorius“

2017 m. vasario 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas ragina Užsienio reikalų ministeriją nepamiršti, kas yra agresorius Rytų Ukrainos kariniame konflikte.

Vakar Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius padėtį Ukrainoje atsinaujinus susirėmimams tarp Ukrainos Vyriausybės pajėgų ir Rusijos palaikomų separatistų aptarė su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Jacenkivskiu. Viceministras išreiškė susirūpinimą dėl situacijos Rytų Ukrainoje, humanitarinės krizės Avdiivkos mieste ir paragino visas puses nutraukti ugnį.

Pasak L. Kasčiūno, tai ne pirmas kartas kai prorusiški separatistai pažeidžia paliaubas. Buvo naudojama ir sunkioji karinė technika, raketų paleidimo sistemos, minosvaidžiai – tai, kas pagal pasiektus Minsko susitarimus privalėjo būti atitraukta nuo fronto linijos. L. Kasčiūno teigimu, separatistai yra remiami ir palaikomi Rusijos, kuri, žinoma, tai neigia ir dėl visko kaltina Ukrainos pajėgas. Tačiau akivaizdu, kad Rusija, vykdydama karinę eskalaciją, siekia Ukrainą išlaikyti savo įtakos lauke ir visaip trukdyti jos modernizacijai bei pasirinktai eurointegracijos krypčiai.

Anot L. Kasčiūno, būtent Rusija pradėjo karinę agresiją prieš Ukrainą ir iki šiol pilnai neįgyvendina Minsko susitarimų, kurie yra vienintelis kelias į taikų ir stabilų konflikto sprendimą. Rusija yra agresorė šiame konflikte, tačiau susirūpinimas reiškiamas ir raginimai išsakomi tik Ukrainos ambasadoriui.

„Ką reiškia „paragino visas puses nutraukti ugnį“, kada viena pusė puola, o kita – ginasi? Juk Rusijos remiami separatistai pirmieji pradėjo ataką, siekdami atkovoti dalį Kijevo teisėtai kontroliuojamos teritorijos. Todėl šiuo atveju turėjo būti iškviestas ir Rusijos ambasadorius, ir jam turėjo būti aiškiai pasakyta, kad Maskva privalo nedelsiant liautis destabilizavusi Ukrainą ir vykdyti Minsko susitarimus“, – sakė L. Kasčiūnas.

Parlamentaras taip pat atkreipė dėmesį, jog tikėtina, kad eskaluodama agresiją Rytų Ukrainoje, Maskva kuria situaciją, tikrindama, kaip į tai reaguos naujoji JAV administracija.

„Tai testas Donaldo Trumpo politikai Rusijos atžvilgiu“, – pastebi L. Kasčiūnas.

 

Kontaktams:

Laurynas Kasčiūnas

Seimo narys

Mob. 8 668 42 176

El. p. laurynas.kasciunas@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-02-01 10:19
   Eglė Saulė Trembo