Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: visos NVO vieningai palaikys smurto prieš vaikus draudimą

2017 m. vasario 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su nevyriausybinėmis šalies organizacijomis ir susitarė, kad visos palaikys draudžiančias smurtą prieš vaikus pataisas, kurios Seime bus svarstomos vasario 14 d.

„Jeigu anksčiau matėme skirtingas nevyriausybinių organizacijų nuomones dėl smurto apibrėžimo, tai šiandien vieningai sutarėme dėl nulinės tolerancijos smurtui prieš vaikus“, – po susitikimo sakė Seimo Pirmininkas.

Parlamento vadovo nuomone, būtinos visos priemonės, kurios padės užkirsti kelią smurtui ir sureguliuos vaiko teisių priežiūros sistemą.

 

Seimo kanceliarijos ( aut. Dž. G. Barysaitė) nuotr.

 

Susitikime dalyvavo Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo narė Dovilė Šakalienė, Nacionalinės šeimų ir tėvų ir Lietuvos tėvų forumo asociacijų, VšĮ Laisvos visuomenės instituto ir VšĮ „Šeimos instituto“, NVO koalicijos „Už vaiko teises“ atstovai.

Seimas vasario 14 d. rinksis į neeilinę sesiją, kurią šaukia Seimo Pirmininkas, atsižvelgdamas į 82 Seimo narių prašymą. Tarp pagrindinių neeilinės sesijos posėdžio klausimų – Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų, Civilinio kodekso pakeitimų svarstymas.

Posėdyje į Seimo narių klausimus atsakys socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, taip pat bus rengiama speciali diskusija dėl sisteminių problemų vaiko teisių apsaugos srityje.

Pasaulyje jau 52 šalys įstatymais uždraudė fizines bausmes. Keturios smurto rūšys – psichologinis, fizinis, seksualinis ir nepriežiūra yra išskiriamos JTO Vaiko teisių konvencijoje, Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos Komisijos dokumentuose bei rekomendacijose.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-02-08 16:06
   Rimas Rudaitis