Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: Vasario 16-osios Akto signatarų atminimu turime rūpintis visi

2017 m. vasario 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vasario 17 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, susitikęs su Vasario 16-osios klubo pirmininku Remigijumi Gulbinu, valdybos nariais Kęstučiu Petruliu ir Regina Smetonaite aptarė Vasario 16-osios Valstybės atkūrimo akto signatarų atminimo klausimus. Klubo nariai sunerimę ne tik dėl signatarų atminties sklaidos, bet ir dėl signatarų atminimo ženklų likimo tėviškėse ir palaidojimo vietose. Jų teigimu, kai kurių atminimo ženklų būklė itin sunki.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Vasario 16-osios klubo pirmininku Remigijumi Gulbinu  ir klubo valdybos nariais. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

Seimo Pirmininko nuomone, dėl atminimo ženklų išsaugojimo aktyvesnės turėtų būti savivaldybės ir vietos bendruomenės. Taip pat labai svarbi išlieka signatarų atminimo sklaida, istorikų ir visuomenės veikėjų vieši komentarai, susitikimai su bendruomenėmis, kad visuomenė turėtų daugiau informacijos apie signatarus ir jų reikšmę valstybei.

„Artėjant Valstybės atkūrimo šimtmečiui, savivaldybės ir bendruomenės turėtų būti aktyvesnės prisimenant tuos, kurių dėka turime Lietuvą. Joks įstatymas to neįpareigos daryti, jeigu šio pareigos jausmo nebus širdyje. Net 8 signatarų vardais nėra pavadinta nei viena mokykla.  Neturime Saliamono Banaičio, Kazimiero Bizausko, Petro Klimo, Jono Smilgevičiaus, Justino Staugaičio, Kazimiero Šaulio, Jokūbo Šerno, Jono Vailokaičio vardo švietimo ar kitų įstaigų“, – sakė parlamento vadovas.

Su klubo nariais Seimo Pirmininkas taip pat aptarė Jono Basanavičiaus paminklo klausimą. Pasak klubo narių, jų netenkina Vilniaus savivaldybės paminklui parinkta vieta šalia Nacionalinės filharmonijos.

Vasario 16-osios klubas įsteigtas 1998 m. gruodžio 12 d., įregistruotas 1999 m. sausio 13 d. Klubas vienija Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto gimines ir artimuosius. Klubas rūpinasi Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto Signatarų veiklos palikimo ir atminimo išsaugojimu.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-02-17 14:33
   Rimas Rudaitis