Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: politinių permainų metu Europoje negalime leisti, kad Ukraina dingtų iš politinės darbotvarkės

2017 m. vasario 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotrauka

 

Ketvirtadienį, vasario 23 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Prankcietis susitiko su Ukrainos ambasadoriumi Volodymyru Jacenkivskiu ir aptarė artimiausius Seimo darbus nukreiptus Ukrainos palaikymui. Pasak parlamento vadovo, strateginis Lietuvos tikslas – kurti  saugumą ir stabilumą ne tik šalies viduje, bet ir kaimynystėje.

„Šiuo tikslu turime remti tolesnę Ukrainos integraciją į europines struktūras, reformų vykdymą, Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą, išlaikyti tarptautinį Krymo okupacijos ir aneksijos nepripažinimą bei remti tarptautines pastangas sureguliuoti karinį konfliktą“, –  sako V. Pranckietis.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotrauka

 

Kovo 16–18 dienomis Seimo Pirmininkas dalyvaus Romoje Europos Sąjungos parlamentų pirmininkų susitikime, skirtame Romos sutarties 60-mečiui ir vienas iš klausimų, kuriuo Seimo Pirmininkas pasisakys –  Ukrainos klausimas.

„Negalime leisti, kad įvairių politinių permainų Europoje ir pasaulyje laikotarpiu Ukraina išnyktų iš politinės darbotvarkės. Tarptautiniuose parlamentarų forumuose, kuriuose man teks asmeniškai dalyvauti, aš aktyviai akcentuosiu paramą Ukrainai“, – sako Seimo  Pirmininkas.

Pasak V. Pranckiečio, ypatingą dėmesį šioje kadencijoje Seimas skirs Lietuvos Respublikos Seimo, Lenkijos Respublikos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių trišalės bei Lietuvos Respublikos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių dvišalės asamblėjų veiklai. Artimiausia trišalės asamblėjos sesija, kuriai vadovauja parlamentų vadovai, vyks Varšuvoje kovo 27–28 dienomis.

Seimas viename iš pirmųjų posėdžių, lapkričio 15 d. priėmė rezoliuciją „Dėl Lietuvos Respublikos užsienio, saugumo ir gynybos politikos nuoseklumo ir tęstinumo 2016–2020 metais“, kurioje numatyta veiksmus nukreipti Ukrainos palaikymui.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-02-23 13:54
   Eglė Saulė Trembo