Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: diskriminacijos negalią turintiems sportininkams neliks – parolimpiečiams priklauso deramos pensijos ir rentos

2017 m. vasario 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien, vasario 28 d., Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su parolimpiečiais. Susitikime aptarti įstatymų projektai, kurie numatytų parolimpiečiams teisę gauti pirmojo laipsnio valstybines pensijas, vienodas su sveikaisiais sportininkais rentas.

„Negalią turinčių sportininkų pasiekti aukšti rezultatai įveikiant papildomas kliūtis, neturėtų būti menkiau vertinami nei sportininkų, kuriems nėra nustatyta negalia. Įstatymų pakeitimo tikslas – įtvirtinti parolimpinių ir kurčiųjų žaidynių čempionų teisę gauti vienodas valstybines pensijas ir rentas, siekiant užtikrinti vienodą sportininkų be negalios ir su negalia rezultatų įvertinimą už Lietuvos vardo garsinimą, sporto skatinimą ir populiarinimą. Diskriminacijos neturi likti“, – sako Seimo Pirmininkas.

Šiuo metu galiojančiame Valstybinių pensijų įstatyme nurodyta, kad olimpinių žaidynių čempionai (aukso medalio laimėtojai) turi teisę gauti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją. Tuo tarpu parolimpinių bei kurčiųjų žaidynių čempionai turi teisę gauti tik antrojo laipsnio valstybinę pensiją. Kūno kultūros ir sporto įstatyme taip pat skiriasi sveikųjų ir neįgaliųjų rentos.

Susitikime dalyvavo Lietuvos aklųjų sporto federacijos (LASF) Prezidentas Juozas Miliauskas, lengvaatletis, parolimpinis čempionas, metų sportininkas Mindaugas Bilius, bėgimo čempionas Kęstutis Bartkėnas, diskininkas, rutulio stūmikas Rolandas Urbonas, daugkartinė Europos aklųjų ir silpnaregių lengvosios atletikos čempionė, paraolimpinių žaidynių prizininkė Sigita Markevičienė, Seimo narys Arvydas Anušauskas, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, komisijos narys Gediminas Vasiliauskas, Seimo narė Aušra Papirtienė.

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

Įstatymų pataisas tikimasi parengti ir priimti Seimo pavasario sesijos metu.

Į Rio parolimpines žaidynes Brazilijoje vyko trylika Lietuvos sportininkų. Skaičiuojant prizines vietas ir medalius – tai sėkmingiausias lietuvių pasirodymas parolimpiadoje nuo Atlantos 1996 metais.

 

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-03-01 08:15
   Eglė Saulė Trembo