Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „Socialinės įmonės bus pertvarkytos pagal socialinio verslo koncepciją“

2017 m. kovo 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narys Justas Džiugelis kreipėsi į Seimo valdybą su prašymu sudaryti darbo grupę dėl socialinių įmonių pertvarkos. Darbo grupei turėtų būti pavesta išanalizuoti susidariusią situaciją ir paruošti reikalingus pokyčius įgyvendinančius teisės aktų projektus.

„Socialinių įmonių įstatymo klausimas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įstrigęs jau kelerius metus, vykstančiame procese neproporcingai atstovaujamos visos suinteresuotos pusės, nesiimama svarstyti ydingos bazinės koncepcijos, – sakė Seimo narys J. Džiugelis. – Turime baigti praktiką, kai į socialines įmones žiūrima vos ne sovietine tradicija, nuolatos tik siekiama mažinti biudžeto asignavimus, sistemos ydas paliekant savieigai. Tarp dviejų ministerijų – socialinės apsaugos ir darbo bei ūkio – vykusios diskusijos neatnešė jokių apčiuopiamų pokyčių, tik proceso metu eksponentiškai augo išlaidos“.

Seimo valdybai teikiamame siūlyme į socialinių įmonių reformos darbo grupę planuojama įtraukti Seimo narius J. Džiugelį, Mykolą Majauską, Aušrą Maldeikienę, Ingridą Šimonytę ir Tomą Tomiliną.

Idėjai teisėkūros procesą perimti iš ministerijų ir sukoncentruoti Seime jau yra pritaręs ir Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, todėl į darbo grupės veiklą planuojama įtraukti ir SADM bei Ūkio ministerijos specialistus. Joje taip pat tikimasi sulaukti ir kitų viešojo sektoriaus atstovų, nevyriausybinių ir verslo organizacijų nuomonių.

Pasak J. Džiugelio, pagrindinė darbo grupės užduotis – nedelsiant parengti Socialinių įmonių įstatymo pataisas, kurios uždraustų naujų bendrovių su socialinės įmonės statusu steigimą, sudarytų sąlygas visų dalyvaujančių interesų grupių kompromisui, prioritetą teikiant neįgaliųjų integravimui į darbo rinką. Tikimasi, jog pakeitimai leis Lietuvoje sukurti modernų paramos skirstymo mechanizmą pagal socialinio verslo koncepciją.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-03-01 10:21
   Eglė Saulė Trembo