Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Žygimanto Pavilionio pranešimas: „Pilietybės išsaugojimas – ypatingos skubos reikalaujantis uždavinys“

2017 m. kovo 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seime įvyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Žygimanto Pavilionio organizuojama diskusija „Pilietybės išsaugojimas – teisiniai ir politiniai iššūkiai“, kurioje aptarta dvigubos pilietybės problematika ir būtinybė imtis ryžtingų veiksmų dėl naujų iššūkių, kuriuos patiria Lietuvos piliečiai gyvendami emigracijoje.

Diskusijos organizatorius Ž. Pavilionis teigė, jog ypatingai skubių sprendimų reikalauja Lietuvos piliečių padėtis Jungtinėje Karalystėje, po šalies sprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos.

„Skubėti imtis veiksmų turime dėl BREXIT, dėl mūsiškių padėties Jungtinėje Karalystėje. Jau dabar darbdaviai prašo geriausių darbuotojų susitvarkyti rezidentų statuso dokumentus, o tai yra pirmas žingsnis atsisakant lietuviškos pilietybės. Šiuo atveju taip pat turime pabrėžti, jog pilietybės klausimas tampa nacionalinio saugumo grėsmė. Kodėl? Nieko nedarydami skatiname žmones atsisakyti savos prigimtinės pilietybės, o tai skatina gyventojų pyktį. Būtent pikti žmonės yra lengviausias taikinys Kremliaus propagandai, tad savotiškai patys kuriame priešus sau“, – teigė Ž. Pavilionis.

Diskusijoje dalyvavęs Seimo narys Andrius Kubilius pabrėžė, jog dvigubos pilietybės suteikimo klausime mato loginę problemą.

„Konstitucinis Teismas savo doktrinoje aiškina, jog atskiri atvejai, kai piliečiams suteikiama dviguba pilietybė, reiškia aritmetiškai nedidelį žmonių kiekį. Tačiau daugelis dvigubos pilietybės prašančiųjų yra išeiviai arba pabėgėliai nuo sovietų režimo ir jų tikrai yra nemažai. Būtent todėl negalime sakyti, kad suteikti dvigubos pilietybės negalima, nes jų labai daug. Tokia loginė problema sudaro keistą situaciją, kurią pavadinau aritmetine diskriminacija, kai iki 1990 m. suteikėme pilietybes išvykusiems, o jau po 1990 m. nebe. Realus gyvenimas toks, kad dvigubos pilietybės atvejų yra labai daug“, – komentavo A. Kubilius.

Seimo nariai Arvydas Anušauskas ir Stasys Šedbaras, taip pat dalyvavę diskusijoje, teigė, jog bene vienintelis kelias pakeisti Konstitucijos straipsnius yra gyventojų referendumas. Politikai teigė, jog reikia paruošti naują įstatymą, reikia atliepti emigravusiųjų problemas ir galų gale įteisinti dvigubą pilietybę referendumu.

Tačiau šiuo klausimu jiems oponavo A. Kubilius, sakydamas, jog vertėtų mandagiai kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad jie peržiūrėtų savo doktriną.

„Referendumas gali nepasiteisinti dėl gana griežto reguliavimo ir galimo neigiamo rezultato. Kadangi tai būtų paskutinė priemonė galinti pakeisti situaciją iš esmės, ją vertinti reikia atsakingai. Jei rezultatas pozityvus – puiku, tačiau jei negatyvus – vis tiek tuo keliu reiks eiti. Todėl pirma svarbiau priimti palankų įstatymą, o tuomet prašyti Konstitucinio Teismo peržiūrėti išskirtinio atvejo doktriną“, – komentavo A. Kubilius.

 

Kontaktams:

Seimo nario Žygimanto Pavilionio padėjėjas Albert Komar

Tel. (8 5)  239 6733, mob. 8 612 04 855, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-03-08 14:54
   Eglė Saulė Trembo