Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Žemaitaičio pranešimas: „Parlamentaras kreipėsi į Europos Komisijos Pirmininką ir į Europos Vadovų Tarybos Pirmininką dėl mirties bausmės atitikties ES teisei“

2017 m. kovo 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo narys Remigijus Žemaitaitis išsiuntė oficialų kreipimąsi Europos Komisijos Pirmininkui Žanui Klodui Junkeriui (Jean-Claude Juncker) ir Europos Vadovų Tarybos Pirmininkui  Donaldui Tuskui (Donald Tusk) dėl teisinių galimybių grąžinti mirties bausmę Lietuvoje. Parlamentaras pažymėjo, kad 1998 metų pabaigoje Lietuvoje buvo panaikinta mirties bausmė, nes Konstitucinis Teismas pasisakė, jog pagrindiniame šalies įstatyme, garantuojančiame žmogaus teisę gyventi, nėra prielaidų taikyti tokią bausmę. Kadangi mirties bausmės uždraudimas – būtina sąlyga narystei Europos Taryboje bei Europos Sąjungoje, tai mirties bausmės restitucija, atgaivinimas galimas tik Europos lygiu. Tik panaikinus ar atsisakius šių įsipareigojimų Europos lygiu, galima būtų kalbėti apie galimybę nacionaliniu lygiu atstatyti mirties bausmę.

Seimo narys R. Žemaitaitis pabrėžė, kad tokia sankcija turi būti numatyta, nes tai dalinė atgrasymo priemonių daryti tokius nusikaltimus, nors jos buvimas paveiktų galimai tik 30 proc. tokių nusikaltėlių. Šiuo metu mūsų visuomenės saugumui ir demokratijai yra reali grėsmė ne tik dėl tokių nusikaltimų, bet ir terorizmo. Todėl  Seimo nario nuomone, kaip 1998 metais taip ir dabar,  tokia sankcija turi būti.

Nors visi pagrindai mirties bausmei atkurti yra, bet reikia politinės valios tai padaryti. Ar tai reikia daryti, yra tarptautinio bendradarbiavimo klausimas ir vertybinių diskusijų reikalas. Visgi būtina turėti omeny, kad visuomenės nuomonė yra palanki mirties bausmei ir tai turėtų būti esminis argumentas, kurio negali ignoruoti politikai nei Lietuvoje, nei užsienyje.

„Pirmiausia reikia suvienyti visų valstybių žmonės, kurie nori ginti pamatines žmogaus teises, o ne nusikaltėlių teises, turi iškelti tokias diskusijas visuomenėje, o kartu ir tarp politikų, kad jie užuot žmones vedę į pražūtingą liberalizmo, kalinių teisių ir kaltinamųjų teisių gynimą, pradėtų realiai ginti visuomenę nuo tokių niekšų. Visiškai palaikau Prancūzijos prezidento Nikolia Sarkozy (Nicolas Sarkozy) vykdytą deportavimo politiką – išsiuntimo planą į Rumuniją. Lietuva ir kitos ES valstybės narės turi kuo greičiau paruošti teisės aktus, kad tokie žmonės neturėtų teisės gauti valstybės pilietybės, prieglobsčio prašytojai ar natūralizacijos keliu. Manau, jau laikas kelti klausimą, kaip reikia elgtis su Lietuvoje gyvenančias romais, kurie nelinkę integruotis į mūsų visuomenę, o tik parazituoja mūsų valstybės sąskaita ir tai sukelia problemas mums, mūsų visuomenei ir jos interesams. Ar Lietuvai nereikia pakartoti N. Sarkozy vykdytą reformą, kuri padėjo romams pasiekti savo namus Rumunijoje? Mirties bausmė nėra panaikinta negrįžtamai. Pasikeitus vertybinėms nuostatoms, teisinei doktrinai ir teisinių gėrių interpretavimui, mirties bausmė be vargo gali būti grąžinta į bausmių sistemą“, – pažymėjo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas R. Žemaitaitis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Remigijus Žemaitaitis

Mob. 8 698 42 238