Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: „ES ateities scenarijai: kuris palankiausias Lietuvai?“

2017 m. kovo 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kovo 20 d., 13 val., Baltijos Asamblėjos salėje (Seimo III rūmai) vyks parlamentinės grupės „Už tautų Europą“ organizuojama diskusija „ES ateities scenarijai: kuris palankiausias Lietuvai?“.

Renginyje bus diskutuojama apie kovo pradžioje Europos Komisijos pirmininko Žano Klodo Junkerio (Jean Claude Juncker) pateiktus penkis galimus ES ateities scenarijus.

Anot TS-LKD frakcijos nario Lauryno Kasčiūno, Europos Komisijos pasiūlyti tolesnės Europos Sąjungos raidos scenarijai kelia nemažai klausimų.

Susipažinus su Komisijos pateiktais pasiūlymais kylą klausimas: kuris iš planų geriausiai atitinka Lietuvos nacionalinius interesus, o kuris pasižymi didžiausiomis rizikomis? Kuriose politikos srityse būtų naudinga tolesnė Europos integracija, o kuriose – ne? Be to, net ir pati Europos Komisija pripažįsta, kad diskusijos apie tai, ar reikia kuo daugiau Europos ar kuo mažiau, šiandien yra praradusios prasmę. Iš tiesų, juk prieš tai būtina atsakyti į fundamentalų klausimą, kokius interesus gina ir kokią politinę tapatybę kuria šiandieninė ES, ir kas visą Europos integracijos procesą daro legitimiu?“, – teigė L. Kasčiūnas.

Pasak L. Kasčiūno, svarstydami ES ateitį negalime kartoti 2004 m. klaidų, kai iš esmės nediskutavę su visuomene, ratifikavome vėliau sužlugusią Konstituciją Europai.

Diskusijoje pranešimus skaitys TS-LKD frakcijos nariai Žygimantas Pavilionis, Audronius Ažubalis, politikos apžvalgininkas Vladimiras Laučius ir Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala.

Primename, kad Europos Komisija pasiūlė penkis galimus ES tolesnės raidos scenarijus. Pirmas jų – laikytis dabartinio kurso. Antrasis scenarijus – apsiriboti bendrąja rinka, o tokiose srityse kaip migracija, saugumas ir gynyba apsiriboti savanorišku dvišaliu bendradarbiavimu. Trečiasis scenarijus – „norinčiųjų koalicijos“, kurios apimtų gynybos, mokesčių bei socialinę politiką, formavimas. Šis scenarijus iš esmės reikštų „dviejų greičių“ Europą. Pagal ketvirtąjį scenarijų ES turėtų susiaurinti prioritetų sąrašą, bet efektyviau bendradarbiauti prioritetinėse srityse. Penktasis scenarijus numatytų gilesnę ES integraciją (federacinės Europos vizija). Ž. K. Junkerio teigimu, tokia ES 2025 m. tarptautinėje arenoje kalbėtų vienu balsu, nes būtų sukurta gynybos sąjunga.

 

 

Kontaktams:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 668 42 176

El. p. [email protected]