Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Kubilienės pranešimas: „Saugiam ligonių ir donorų organų gabenimui sraigtasparniais būtinas kompleksinis sprendimas“

2017 m. kovo 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Atsiranda vis daugiau vilties, kad klausimas dėl sraigtasparnių saugaus panaudojimo sudėtingų, sunkios būklės ligonių transplantacijai reikalingiems organams gabenti ir kitais Lietuvai svarbiais tikslais, pajudės iš mirties taško.

Vakar Sveikatos apsaugos ministerijoje įvyko Seimo Sveikatos reikalų komiteto narės Astos Kubilienės inicijuotas susitikimas su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu ir kitais atsakingais asmenimis. Buvo aptarti šie klausimai:

1) sraigtasparnių nusileidimo aikštelių, kurios atitiktų visus saugumo reikalavimus, įrengimas prie pagrindinių ligoninių;

2) teisinės bazės, kuri reglamentuotų saugų ligonių transportavimą sraigtasparniais, sukūrimas;

3) būtinas šios srities specialistų dalyvavimas projektuojant ir įrengiant sraigtasparnių aikšteles.

Seimo narės teigimu, šiuo metu išnaudojama tik dalis sraigtasparnių panaudojimo galimybių. Valstybė galėtų turėti didesnės naudos – sraigtasparniais galėtų būti ne tik gabenami pacientai ar donorų organai, jie galėtų būti panaudojami ekstremalių situacijų, karo atvejais, kitose veiklos srityse.

Susitikime Sveikatos apsaugos ministerijoje buvo nuspręsta plėsti sraigtasparnių panaudojimo galimybes, tam klausimui suburti darbo grupę.

 

 

Kontaktams:

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Asta Kubilienė

Tel. (8 5) 239 6735, el. p. [email protected]