Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

NB8 parlamentų pirmininkai aptaria padėtį Gruzijoje

2017 m. kovo 21 d. pranešimas žiniasklaidai

Gruzijos Parlamento nuotrauka

 

Kovo 20 d. Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkai lankėsi Gruzijos Shida Kartli regione, kur aptarė administracinės sienos situaciją. Pirmininkai Europos Sąjungos stebėsenos misijos biure Goryje susitiko su misijos atstovais, lankėsi Khurvaleti kaime, padalintame  spygliuotos vielos tvora, už kurios įsikūrusi rusų karinė bazė Pietų Osetijoje.

ES stebėsenos misija Gruzijoje yra neginkluota civilinė misija, dislokuota 2008 m. rugsėjo mėn. po to, kai, tarpininkaujant ES, buvo pasirašytas susitarimas, kuriuo buvo užbaigtas karas. Misijai nuo 2014 m. gruodžio vadovauja ambasadorius Kęstutis Jankauskas.

„Misija bendradarbiauja su visomis konflikto šalimis, siekdama užkirsti kelią ginkluoto konflikto grįžtamumui, taip pat siekia, kad teritorijose, kurios ribojasi su atsiskyrusių Abchazijos ir Pietų Osetijos administracine sienų linija, būtų užtikrintas vietos gyventojų saugumas. Misija siekia savo veikla prisidėti prie to, kad būtų užtikrinta saugus ir laisvas piliečių, kurie gyvena netoli administracinės Abchazijos ir Pietų Osetijos sienos linijos, judėjimas, kad jie be baimės ir kliūčių galėtų gyventi savo įprastą kasdienį gyvenimą“,  – sako Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Misija turi įgaliojimus veikti visoje Gruzijoje. Abchazijos ir Pietų Osetijos de facto valdžios institucijos neleido patekti į jų kontroliuojamas teritorijas.

 

NB8 (angl. santrumpa Nordic Baltic Eight) yra aštuonios Šiaurės ir Baltijos valstybės – Suomija, Švedija, Danija, Norvegija, Islandija, Lietuva, Latvija, Estija, kurios nuo 1992 m.  reguliariai bendradarbiauja įvairiose srityse ir politiniuose lygmenyse. Seimo Pirmininkas V. Pranckietis kovo 19–22 dienomis Gruzijoje kartu su NB8 parlamentų pirmininkais aptaria regionui aktualius klausimus.

 

 

Daugiau informacijos:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]