Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: „Lietuva tiki Gruzijos europine ateitimi“

2017 m. kovo 21 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis ir Gruzijos Parlamento Pirmininkas I. Kobakhidze

 

„Lietuva tiki Gruzijos europine ateitimi. Turime sukaupę gerąją stojimo į ES patirtį ir esame pasirengę ją pasidalyti su Gruzija“, –  taip susitikime su Gruzijos Parlamento vadovu Irakli Kobakhidze, vėliau spaudos konferencijoje teigė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jis su darbo vizitu vieši Gruzijoje ir dalyvauja NB8 parlamentų pirmininkų susitikime.

V. Pranckietis pasveikino Gruzijos kolegą, kad Tbilisis įvykdė visus vizų liberalizavimo reikalavimus.

„Eidama eurointegracijos keliu Gruzija ryžtingai įgyvendina reformas. Mūsų pareiga padėti Gruzijai“, – sakė V. Pranckietis. Pasak jo, nepaprastai svarbu ir efektyviai informuoti visuomenę apie teigiamus Gruzijos europinės ir euroatlantinės integracijos rezultatus, ypač turint omenyje agresyvią Rusijos propagandos kampaniją.

 

NB8 parlamentų pirmininkų spaudos konferencija

 

Seimo Pirmininko teigimu, Lietuva nuosekliai palaiko Gruzijos suverenumą ir teritorinį integralumą. „Esame susirūpinę dėl sprendimo uždaryti du perėjimo punktus pagal administracinę liniją tarp Gruzijos Abchazijos regiono ir likusios Gruzijos teritorijos. Toks sprendimas neigiamai paveiks tūkstančius regiono gyventojų, kasdien kertančius perėjimo punktus, tarp jų – ir labiausiai pažeidžiamas visuomenes grupes – moksleivius, pagyvenusius asmenis, ligonius. Sprendimas prieštarauja įsipareigojimams siekti saugumo, ilgalaikio ir tvaraus konflikto sprendimo, gerinti konflikto paveiktos visuomenės gyvenimo sąlygas,“ – sakė V. Pranckietis, kartu su NB8 kolegomis apsilankęs ES stebėsenos misijoje. ES misijai šiuo metu vadovauja ambasadorius Kęstutis Jankauskas.

Kovo 21 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis taip pat susitinka su Gruzijos Prezidentu Giorgi Margvelašvili ir Ministru Pirmininku Giorgi Kvirikašvili.

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Kęstutis Kudzmanas).

 

Informaciją parengė:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]