Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Kubilienės pranešimas: „Pritarta Nacionalinės sveikatos tarybos pertvarkai“

2017 m. kovo 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandieną Seimas pritarė Sveikatos sistemos įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama pertvarkyti vos kelis kartus per metus posėdžiauti susirenkančią Nacionalinę sveikatos tarybą (toliau – NST).

NST nuostatus ir Sveikatos sistemos įstatymą pasiūlė keisti Seimo narės Asta Kubilienė ir Agnė Širinskienė.

Šiomis pataisomis siekiama skatinti sveikatos visose politikose principo įgyvendinimą, praplečiant subjektų, kurie teikia kandidatus į NST, skaičių, taip pat įtraukiant pacientams atstovaujančias organizacijas. NST nariams nustatomas nepriekaištingos reputacijos reikalavimas. Įteisintas ne daugiau kaip dviejų kadencijų iš eilės skaičius užtikrins NST narių atsinaujinimą ir veiklos skaidrumą.

Rengiant projektą taip pat buvo atsižvelgta į 2009 m. lapkričio 18 d. Valstybės kontrolės raštą Sveikatos reikalų komitetui, kuriame atkreipiamas dėmesys, kad tarybos pirmininkas dirba visuomeniniais pagrindais ir „negali būti valstybės biudžeto asignavimų valdytojas ir vykdyti jo funkcijų“. Įstatymo pataisomis tarybos pirmininkas tampa biudžetinės įstaigos vadovu, asignavimų valdytoju. Šešiolikos narių taryba sudaroma ketverių metų kadencijai ir veikia pagal Seimo patvirtintus NST nuostatus.

 

Kontaktams:

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Asta Kubilienė

Tel. (8 5) 239 6735, el. p. [email protected]