Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Mindaugo Puidoko pranešimas: „Automobilių statymo vietų neįgaliesiems nesumažės“

2017 m. balandžio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimui po pateikimo pritarus Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, visuomenėje kilo didžiulis nerimas, kad neįgaliesiems, kuriems skirtas automobilių statymo vietas jau dabar neteisėtai užima vis įžūlėjantys teisės pažeidėjai, dar labiau sumažės statymo vietų, kadangi šiomis vietomis galės naudotis nėščios moterys, asmenys vieni auginantys vaikus (vaiką) iki 3 metų, taip pat dėl laikinos fizinės traumos laikinai nedarbingi asmenys.

Visgi, kaip tvirtina Seimo narys doc. dr. Mindaugas Puidokas, įstatymo projektas yra kitoks nei atrodo iš pirmo žvilgsnio: Kelių eismo taisyklės, kurias patvirtino Vyriausybė, nustato, kad vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“, tokiam vairuotojui taip pat leidžiama nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų, be to, leidžiama sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje. Šios lengvatos neįgaliesiems būtinos, nes šiek tiek palengvina sudėtingą neįgaliųjų asmenų transporto priemonių dalyvavimą eisme.

,,Manau, kad nėščioms moterims, asmenims vieniems auginantiems vaikus (vaiką) iki 3 metų, taip pat dėl laikinos fizinės traumos laikinai nedarbingiems asmenims irgi reikėtų nustatyti tam tikrų lengvatų. Pavyzdžiui, laikiną fizinę traumą patyrusiam žmogui (susilaužiusiam koją) taip pat sunku nueiti apsipirkti, nėščiai moteriai arba asmeniui vienam auginančiam vaiką iki 3 metų sunku nuvykti į gydymo įstaigą, parduotuvę ir t.t. Tai įvertinęs siūlau įstatymo projektą, kurį priėmus Vyriausybė galės įvertinti ir pati nuspręsti, kokių Kelių eismo taisyklių galės nesilaikyti į šias kategorijas papuolantys asmenys lygiai taip pat, kaip šiuo metu nustatyta asmenims, kurie yra neįgalūs“, – sako Seimo narys doc. dr. M. Puidokas.

Nėščių moterų nebandoma prilyginti neįgaliam asmeniui, tačiau dėl nėštumo nulemtos būsenos jos sunkiau dalyvauja eisme, joms sunkiau judėti, apsipirkti ar apsilankyti pas gydytoją.

Atkreipiamas dėmesys, kad lengvatas siūloma nustatyti ne visiems tėvams su vaikais iki 3 metų, o tik tiems, kurie vaiką auginą vieni.

,,Vienišai motinai su mažu vaiku ant rankų taip pat sunku apsipirkti parduotuvėje ar nuvykti pas gydytoją, todėl turėtų būti galimybė Vyriausybei peržiūrėti Kelių eismo taisykles ir nustatyti palengvinimų.“, – teigia parlamentaras M. Puidokas.

Priėmus projektą Vyriausybei atsiras teisinis pagrindas peržiūrėti Kelių eismo taisykles, tam kad būtų nustatomos lengvatos tiems asmenims, kuriems tam tikru gyvenimo etapu tikrai reikia valstybės supratimo ir pagalbos – nėščioms moterims, asmenims vieniems auginantiems vaikus (vaiką) iki 3 metų, taip pat dėl laikinos fizinės traumos laikinai nedarbingiems asmenims. Kilus abejonių nėštumo faktą patvirtintų jau ir dabar gydytojo išduodama nėščiosios kortelė. Asmenų vienų auginančių vaiką iki 3 metų statusą patvirtintų duomenys gyventojų registro centriniame duomenų banke, o laikinai dėl fizinės traumos nedarbingų asmenų statusą – gydytojo išduota pažyma. Šių asmenų vairuojamas transporto priemones būtų galima identifikuoti pagal Sveikatos apsaugos ministerijos ar jos įgaliotų institucijų išduotas automobilių statymo korteles.

Šis pasiūlymas niekaip nepablogins neįgalių asmenų padėties, o priimtas įstatymas sudarys pagrindus Vyriausybei peržiūrėti Kelių eismo taisykles ir jas pakoreguoti taip, kad būtų palengvinimų visiems, kam iš tikrųjų sunku. Šiuo siūlymu niekaip nebus papildomai užimamos ar sumažinamas neįgaliesiems skirtų vietų skaičius. Tiesiog atsiranda papildomos lengvatos minėtoms asmenų kategorijoms, kurios turėdamos specialius atpažįstamuosius ženklus galės laisviau judėti.

„Gyvename visuomenėje, kurioje turime rūpintis vieni kitais – jei žinome, kad sunku ne tik neįgaliesiems, bet ir kitiems žmonėms, ir tam yra akivaizdus pagrindas, privalome padėti. To ir siekiu šiuo pasiūlymu“, – sako Seimo narys doc. dr. M. Puidokas.

 

Įstatymo pataisa bus priimta šių metų pavasario Seimo sesijoje.

 

Seimo narys Mindaugas Puidokas balandžio 3-5 dienomis bus išvykęs į komandiruotę. Į kilusius klausimus Seimo narys doc. dr. M. Puidokas atsakys šiuo el. paštu [email protected] arba (operatyviai) per viešųjų ryšių atstovę.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys, doc. dr. Mindaugas Puidokas

Mob. 8 668 42 012

El. p.: [email protected], [email protected]

 

Ieva Dyraitė

LVŽS Kauno biuro

Viešųjų ryšių skyriaus vadovė

Mob. 8 638 80 867

El. p.: [email protected], [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-04-03 10:31
   Eglė Saulė Trembo