Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Žemaitaičio pranešimas: „Vairuotojo pažymėjimo netekimas privers mokėti alimentus“

2017 m. balandžio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo Civilinio kodekso pataisas (projektas Nr. XIIIP-539), kuriomis numatoma, kad jeigu nepilnamečio vaiko tėvai (ar vienas jų) piktybiškai nevykdo pareigos materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus ir įsiskolinimas viršija 500 eurų, kitas iš tėvų ar vaiko globėjo (rūpintojo) arba valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos įgyja teisę kreiptis į teismą dėl teisės vairuoti transporto priemones atėmimo skolininkui nuo vieno mėnesio iki vienų metų.

Pasak Seimo nario R. Žemaitaičio, oficiali statistika rodo, kad Lietuvoje išlaikymo vaikams išlaikyti nemoka apie 84 tūkst. tėvų. Didžiąją skolininkų dalį (iki 97 proc.) sudaro vyrai. Vaikams, kuriems teismo sprendimu nustatyto išlaikymo skolininkas nemoka, Vaikų išlaikymo fondas teisės aktų nustatyta tvarka gali išmokėti iki 1,5 MGL dydžio išmokas per mėnesį. Per aštuonerius veiklos metus į Vaikų išlaikymo fondo administraciją dėl išmokos skyrimo kreiptasi dėl daugiau nei 50 tūkst. vaikų. Nuolat išmokas gauna apie 23 tūkst. vaikų. Iš visų besikreipiančių į fondą 93 proc. sudaro moterys ir 7 proc. – vyrai.

„Gaila, kad visuomenės sąmonėje giliai įsišaknijo įsitikinimas, kad vyras myli vaikus tol, kol myli jų motiną, nes Lietuvoje didele problema tapo asmenys, nemokantys alimentų savo vaikams išlaikyti, kurie randa visokių landų išvengti mokėti savo vaikams alimentus. Tėvų pamirštiems vaikams alimentus moka valstybė, todėl laikas imtis praktiškų atgrasymo priemonių ir priminti kiekvieno tėvo pareigą išlaikyti savo nepilnamečius vaikus.

Negana to, teismų praktika rodo, kad antstoliai šioje srityje ne visada imasi visų būtinų veiksmų išieškojimui vykdyti ar juos atlieka formaliai. Pripažinkime, kad skolų išieškojimo procedūros faktiškai sunkiai vykdomos, nes nėra išnaudojamos galimybės rezultatyviau įgyvendinti regreso teisę, formuoti praktiką skolų išieškojimo šioje srityje ir ieškoti būdų, kaip tobulinti šį procesą.

Vairuotojo pažymėjimo netekimas leis operatyviai imtis priemonių, kad skolininkai būtų skatinami vykdyti savo pareigą išlaikyti vaikus, o tėvų, neteikiančių išlaikymo vaikams, skolos valstybei nedidėtų“, – pažymėjo Seimo frakcijos „Tvarkos ir teisingumo“ seniūnas R. Žemaitaitis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas

Remigijus Žemaitaitis

Mob. 8 698 42 238

   Naujausi pakeitimai - 2017-04-05 10:25
   Rimas Rudaitis