Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Lietuvoje paminėta armėnų genocido diena“

2017 m. balandžio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

„Balandžio 24 dieną, kaip ir visame pasaulyje, Lietuvoje minėta armėnų genocido diena, pažymint 1915 metais pradėtą pirmą sisteminį XX amžiaus genocidą tuometinėje Osmanų imperijoje.

Seimo tarpparlamentinių ryšių su Armėnija grupės pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas minėjimo dieną parlamentarų grupės vardu padėjo atminimo krepšelį prie paminklo genocido aukoms atminti Vilniuje šalia Genocido aukų muziejaus.

„Kiekviena karta trokšta suteikti geresnį gyvenimą ir didesnį klestėjimą savo vaikams. Bet to neužtikrinsime neatmindami, nepasimokydami ir nepasmerkdami nusikaltimų prieš žmoniją, kurie vyko mūsų praeityje. Maža armėnų tauta patyrė išskirtinę ir sisteminę prievartą. Šią prievartą pripažino Jungtinės Tautos, įvardindamos tai sisteminiu genocidu prieš atskirą etninę grupę. Lietuvos Seimas apie 1,5 milijono aukų pareikalavusį nusikaltimą taipogi pripažino genocidu 2005 metais. Solidarizuojantis su armėnų tauta, būtina kalbėti apie šiuos nusikaltimus žmonijai, nes ir šiandieninėje Europos ir Pasaulio politikoje gausu populizmo ir kaltinimų mažumų atžvilgiu. Istorija mus moko, jog tokie kaltinimai anksčiau ar vėliau perauga į smurtą ir diskriminaciją mažumų atžvilgiu, “ – minėjime sakė Seimo narys S. Gentvilas.

 

Kontaktams:

Simonas Gentvilas

Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Tel.: (8 5) 239 6020, mob. 8 698 42 168

El. p.: [email protected],

www.gentvilas.lt