Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario pranešimas: N. Puteikis paprašė pateikti informaciją apie Vyriausybėje vykusius posėdžius ir spaudimą valstybės tarnautojams dėl statybų Misionierių ansamblio teritorijoje

2017 m. gegužės 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Reaguodamas į viešai paskelbtus skandalingus liudijimus Seimo narys Naglis Puteikis kreipėsi į Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (KPD) direktorę Dianą Varnaitę dėl informacijos apie Vyriausybėje vykusius posėdžius ir spaudimą valstybės tarnautojams leisti statyti daugiabutį gyvenamąjį namą  Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios ansamblio (Misionierių ansamblis) teritorijoje.

Pagrindą tokiam kreipimuisi suteikė pastaruoju metu kelioms žiniasklaidos priemonėms išsakyti KPD Vilniaus skyriaus vedėjo Vito Karčiausko teiginiai, kad sprendimus dėl šių statybų nulėmė politikai, ir vėliau socialiniame tinkle „Facebook“ pateiktas liudijimas apie galimai kriminalines šio proceso aplinkybes.

2017 m. balandžio 19 d. LRT televizijos žinių laidoje „Panorama“ parodytame žurnalistės Monikos Petrulienės reportaže „Statybos Vilniaus senamiestyje“ komentuodamas visuomenės protestą dėl Misionierių ansamblio teritorijoje pradėtų daugiabučio gyvenamojo namo statybų, KPD Vilniaus skyriaus vedėjas V. Karčiauskas teigė, kad sprendimus dėl didelio masto naujų statybų UNESCO saugomame Vilniaus senamiestyje KPD priėmė vykdydamas politikų sprendimus:

Mes padarėme viską, kas nuo mūsų priklauso, kad naujai atsirandantys korpusai nedarytų didesnės žalos, nei darė buvęs ligoninės korpusas. Korpusai nebus nei aukštesni, jie bus tokio pačio aukščio, savo kraštinėje jie bus mažiau aktyvūs. Manau, kad, aišku, geriausias variantas būtų buvęs, kad nebūtų buvę nieko, tačiau departamentas nėra politikos formuotojas. Departamentas, deja, jis tik vykdo tą, ką politikai nusprendė. Šiuo atveju mes galėjome tik padaryti tiek, kad įtaka būtų minimali.“ (Paryškinta mano, – N.P.; prieiga per internetą: http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013667157/panorama).

2017 m. balandžio 27 d. interneto portale lrytas.lt paskelbtame žurnalisto Arūno Dumalako straipsnyje „Dūsavimai dėl vienų įspūdingiausių Vilniaus statybų – pavėluoti“ taip pat pacituotas analogiškas KPD Vilniaus skyriaus vedėjo V. Karčiausko teiginys, kad KPD Vilniaus senamiestyje įgyvendina politikų sprendimus:

Mes padarėme viską, kas mums priklauso, kad iškilsiantys nauji pastatai nedarytų miestui didesnės žalos nei čia buvęs ligoninės korpusas. Nauji pastatai nebus aukštesni, jie bus tokio pat aukščio kaip ligoninė. Aišku, gal būtų geriau, jei čia nieko nebūtų buvę, tačiau mūsų departamentas nėra politikos formuotojas. Departamentas vykdo tik tai, ką politikai nusprendė. Projektas sudėtingas ir labai gerai, kad visuomenė į jį atkreipė dėmesį. Tačiau liūdna, kad tai daroma tik dabar, o ne prieš ketverius metus, kai vyko architektūros konkursas, projektas buvo pateiktas visuomenei svarstyti.“ (Paryškinta mano, – N.P.; prieiga per internetą: http://bustas.lrytas.lt/nekilnojamasis-turtas/2017/04/27/news/dusavimai-del-vienu-ispudingiausiu-vilniaus-statybu---paveluoti-973490/).

2017 m. gegužės 3 d. dalyvaudamas socialiniame tinkle „Facebook“ vykusioje viešoje diskusijoje KPD Vilniaus skyriaus vedėjas V. Karčiauskas nurodė, jog sprendimai dėl daugiabučio gyvenamojo namo statybų Misionierių ansamblio teritorijoje buvo priimti Vyriausybės posėdžiuose, kuriuose dalyvavo jis, gruzinų verslininkas Romanas Pipia ir daugelis kitų asmenų, jog būtent šiuose posėdžiuose buvo nuspręsta rengti specialųjį šios teritorijos planą, kurio tikslas – sudaryti investuotojui galimybę pastatyti kuo didesnės kvadratūros ir kuo aukštesnį viešbutį, o jis, V. Karčiauskas, nukentėjęs dėl savo bandymo sumažinti šiuos apetitus ir galbūt net patyrė pasikėsinimą. Seimo nario N. Puteikio rašte cituojami šie V. Karčiausko pasisakymai:

Vitas Karčiauskas. Jau pamiršote bene 1967 metais pastatytą ligoninę? Gerai, pakaks tylėti. Vyriausybės pastate buvo nuspręsta rengti šios vietos specialųjį planą, kad gruzinas investitorius, beje, dalyvavęs tuose posėdžiuose, galėtų pastatyti keliasdešimt tūkstančių kvadratinių metrų tarptautinio tinklo viešbutį. Tai, kad dabar statomi pastatai tik apie 9500 kvadratinių metrų ploto ir ne aukštesni už buvusios ligoninės sovietinį pastatą, man „kainavo” keletą mėnesių ligoninėse ir, gal būt, sudegintą automobilį... Dabar visi drąsūs, kai pagrindinis darbas jau padarytas...“;

Vitas Karčiauskas. Taip, aš ir dar daug kitų žmonių ten dalyvavo. Surengti galėjo tie, kurie ir dirbo tuose rūmuose. O neįtikėtinų, bet tikrų dalykų šioje temoje dar yra daug. Bet tai turėtų komentuoti specialiosios tarnybos, kurios vėliau taip pat dalyvavo. Tikro specialaus plano Vilniaus senamiestis vis dar neturi ir neaišku kada turės. Jeigu jūs turite omenyje 2003 m. Senamiesčio specialųjį planą, tai jis kaip tik numatė naujų statybų galimybę šioje vietoje, kurių apimtis paliko nustatyti kitiems teritorijų planavimo dokumentams. Konkrečius sprendimus dėl šios vietos specialiojo plano tikrai ne vienas KPD Vilniaus skyrius priiminėjo, o architektūrinio konkurso komisijoje niekas iš skyriaus net nedirbo. Komisijos nariu buvo KPD direktorės pavaduotojas. Tačiau pripažįstu, kad architektūrinį konkursą laimėjo labiausiai to vertas darbas, pasiūlęs, bene, mažiausiai kvadratinių metrų.“ (prieiga per internetą: https://www.facebook.com/).

Seimo narys N. Puteikis nurodo, kad pacituotuose pasisakymuose KPD Vilniaus skyriaus vedėjas V. Karčiauskas ne tik dar kartą patvirtino savo ankstesnius teiginius, kad politikai kišosi į paveldosaugininkų darbą ir ši įtaka nulėmė sprendimus dėl statybų Misionierių ansamblio teritorijoje, bet ir patikslino, kad šie politiniai sprendimai buvo priimti Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose surengtuose pasitarimuose, dar daugiau – procesas buvo neskaidrus, kriminalinio pobūdžio.

Atsižvelgdamas į tai, kad šie liudijimai teikia svarų pagrindą manyti, kad leidimas statyti daugiabutį gyvenamąjį namą Misionierių ansamblio teritorijoje yra neviešo ir neskaidraus proceso rezultatas, kad Vilniaus senamiesčio apsauga buvo organizuota ne Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo bei kitų teisės aktų nustatyta tvarka, bet vykdant spaudimą valstybės tarnautojams dariusių politikų nurodymus, Seimo narys N. Puteikis paprašė pateikti visą informaciją apie Lietuvos Respublikos Vyriausybėje vykusius posėdžius, kuriuose buvo sprendžiami klausimai dėl Misionierių ansamblio teritorijos specialiojo plano rengimo ir statybų Subačiaus g. 20, 22, Vilniuje, juose priimtus sprendimus, pasitarimų protokolų, sprendimų ir kitų dokumentų kopijas; informaciją apie specialiųjų tarnybų tyrimus, jei tokie iš tiesų buvo atliekami, jų rezultatus ir išvadas; oficialų KPD komentarą apie KPD Vilniaus skyriaus vedėjo V. Karčiausko pasisakymuose nurodytas aplinkybes, kad rengiant specialųjį planą siekta sudaryti investuotojui galimybę pastatyti kuo didesnės kvadratūros ir kuo aukštesnį viešbutį Misionierių ansamblio teritorijoje, o sprendimus dėl šių statybų nulėmė ne paveldosauginiai argumentai, bet politikų įtaka.

 

Rasa Kalinauskaitė

Seimo nario Naglio Puteikio padėjėja

Mob. 8 612 00 338

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-05-08 08:15
   Rimas Rudaitis