Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: „Slovėnija – svarbi Lietuvos partnerė ES ir NATO“

2017 m. gegužės 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Gegužės 16 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Slovėnijos Respublikos Valstybės Susirinkimo Pirmininku Milanu Brglezu. Susitikimo metu aptarti Lietuvos ir Slovėnijos dvišaliai santykiai, ekonominis bendradarbiavimas bei saugumo užtikrinimas.

Pasak V. Pranckiečio, šiuo metu nerimą kelia didėjanti trečiųjų šalių, ypač Rusijos, įtaka Vakarų Balkanų regione. „Mums svarbu išlaikyti aktyvų Europos Sąjungos (ES) vaidmenį regione, patikimą europinę perspektyvą, stiprinti strateginę ES komunikaciją“, – sakė  parlamento vadovas.

Jo teigimu, prioritetas turi būti teikiamas ES atsparumo didinimui – kovai su hibridinėmis grėsmėmis, energetiniam ir kibernetiniam saugumui, vidaus ir išorės saugumo užtikrinimui, kovai su propaganda, piliečių pasitikėjimo ir jų paramos ES projektui stiprinimui. Seimo Pirmininko teigimu, Slovėnija yra svarbi Lietuvos partnerė ES ir NATO.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Kalbėdami apie šalių bendradarbiavimą ekonomikos ir mokslo srityje, vadovai akcentavo Lietuvos ir Slovėnijos ekonomikų poreikį stiprinti ryšius.

,,Dvišalės prekybos apimčių augimas – viena iš mūsų bendro darbo krypčių. Matome geras galimybes aktyviau bendradarbiauti gyvybės mokslų, chemijos pramonės, elektronikos, IT srityse“, – sakė Seimo Pirmininkas.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Slovėnijos Respublikos Valstybės Susirinkimo Pirmininkas M. Brglezas taip pat yra ir Slovėnijos Valstybės Susirinkimo Konstitucinių reikalų komiteto pirmininkas, Valstybės Susirinkimo delegacijos Pietryčių Europos šalių bendradarbiavimo proceso Parlamentinėje Asamblėjoje vadovas, Moderniosios centro partijos narys. Jo vadovaujama Slovėnijos delegacija Lietuvoje lankosi gegužės 16–17 dienomis.

Slovėnija Europos Sąjungos nare tapo 2004 metais, savo kaip nepriklausomos valstybės patirtį kaupianti nuo 1991 m. Istoriniai Slovėnijos ryšiai su Europa, veiksminga ekonomika leido šaliai sparčiai įgyvendinti reikalingas reformas ir tapti modernių valstybių šeimos nare.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]