Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: „Saugumo padėtis rytų Ukrainoje išlieka neprognozuojama ir įtempta“

2017 m. gegužės 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė) nuotr.

 

Gegužės 18 d. Seimo Pirmininkas Viktoras  Pranckietis susitiko su Ukrainos gynybos ministru generolu pulkininku Stepanu Poltoraku ir aptarė padėtį Ukrainoje.

„Saugumo padėtis rytų Ukrainoje išlieka neprognozuojama ir įtempta. Padėtis nepasikeis tol, kol iš Ukrainos teritorijos nepasitrauks Rusijos karinė technika ir samdiniai. Svarbu, kad ESBO stebėtojų misija turėtų prieigą ir galėtų saugiai vykdyti monitoringą“, – sako Seimo Pirmininkas.

Pasak V. Pranckiečio, dabartinė situacija Ukrainoje kelia nerimą, todėl būtina dėti visas pastangas įtampai mažinti.

„Kartu su NATO sąjungininkais aktyviai prisidedame prie Ukrainos gynybos sistemos reformos siekiant užtikrinti civilinę ginkluotųjų pajėgų kontrolę. Norime atkreipti dėmesį, kad reikalingas didesnis valdžios dėmesys dalyvaujantiems antiteroristinėje operacijoje šalies Rytuose. Ukrainos karių dalyvavimas pratybose užsienyje yra teigiamas politinis veiksmas, o kartu ir praktinis, didinantis Ukrainos ir NATO šalių tarpusavio sąveiką“, – sako parlamento vadovas.

 

Seimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė) nuotr.

 

Nuo 2014 m. Rusijos Federacijai pažeidus Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą, aneksavus Krymo pusiasalį ir vykdant karinę agresiją Ukrainos rytinėje dalyje, Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimas plėtėsi ir ėmė koncentruotis keliose srityse, tokiose kaip sužeistų karių reabilitacija, materialinė parama, Ukrainos kariuomenės atstovų karinis rengimas ir mokymas, kariuomenės reforma, patarimų reformų klausimais teikimas.

Rytoj, gegužės 19 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiks su  Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) specialiųjų operacijų vadavietės (USSOCOM) vadu generolu Reimondu A. Tomasu III (Raymond A. Thomas III). Susitikime numatoma aptarti aktualius saugumo ir gynybos klausimus, taip pat Lietuvos ir JAV dalyvavimą paramos Ukrainai projektuose.

 

Seimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė) nuotr.

 

Seimas yra aktyviausias ES parlamentas dėl politikos tęstinumo ir visokeriopos paramos Ukrainai.

„Kalbėdamas įvairiuose tarptautiniuose formatuose, kalbu apie tai, kad Ukrainoje žūsta europiečiai ir visa Europa turi būti vieninga padedant Ukrainai“, – sako V. Pranckietis.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-05-18 16:39
   Eglė Saulė Trembo