Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Žemaitaičio pranešimas: „Viltis ar mirties bausmė? Ko labiau reikia šiandien?

2017 m. gegužės 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) vakar paskelbė, kad Lietuva pažeidžia iki gyvos galvos nuteistų asmenų teises, nesudarydama realios galimybės jiems išeiti į laisvę. EŽTT nuomone, netgi įvykdžiusieji šiurpiausių nusikaltimų „išsaugo esminį žmoniškumą ir turi savyje galimybių pasikeisti“ ir jiems turi būti išsaugota teisė tikėtis, kad kada nors galėtų išpirkti kaltę už savo įvykdytus nusižengimus. Tokia viltis neturėtų būti iš jų atimta. O viltis, kaip žinoma, yra...

Kategoriškai nepritariu tokioms nuostatoms. Nuolaidžiavimai baisiausius nusikaltimus padariusiems asmenims tikrai neprisideda prie stabilumo užtikrinimo. Šiandieniniame paūmėjusio kriminalinio gaivalo ir vis labiau iškerojančio tarptautinio terorizmo akivaizdoje turėtų būti griežtinamos bausmės.

„Vadovaudamasis tokia nuostata kovo viduryje išsiunčiau oficialų kreipimąsi Europos Komisijos Pirmininkui Žanui Klodui Junkeriui (Jean-Claude Juncker) ir Europos Vadovų Tarybos Pirmininkui Donaldui Tuskui (Donald Tusk) dėl teisinių galimybių grąžinti mirties bausmę Lietuvoje. Tuomet pažymėjau, kad 1998 metų pabaigoje Lietuvoje buvo panaikinta mirties bausmė, nes Konstitucinis Teismas pasisakė, kad pagrindiniame šalies įstatyme, garantuojančiame žmogaus teisę gyventi, nėra prielaidų taikyti tokią bausmę. Kadangi mirties bausmės uždraudimas – būtina sąlyga narystei Europos Taryboje bei Europos Sąjungoje, tai mirties bausmės restitucija, atgaivinimas galimas tik Europos lygiu. Tik panaikinus ar atsisakius šių įsipareigojimų Europos lygiu, galima būtų kalbėti apie galimybę nacionaliniu lygiu grąžinti mirties bausmę.

Esu įsitikinęs, kad tokia sankcija turi būti numatyta, nes tai viena iš dalinių atgrasymo priemonių daryti tokius nusikaltimus. Šiuo metu mūsų visuomenės saugumui ir demokratijai yra reali grėsmė ne tik dėl sunkių kriminalinių nusikaltimų, bet ir terorizmo. Nors visi pagrindai mirties bausmei atkurti yra, bet reikia politinės valios tai padaryti. Būtina atsižvelgti į tai, kad visuomenės nuomonė yra palanki mirties bausmei ir tai turėtų būti esminis argumentas. Mirties bausmė nėra panaikinta negrįžtamai. Pasikeitus vertybinėms nuostatoms, teisinei doktrinai ir teisinių gėrių interpretavimui, mirties bausmė be vargo gali būti grąžinta į bausmių sistemą“, – pažymėjo Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas

Remigijus Žemaitaitis

Mob. 8 698 42 238

   Naujausi pakeitimai - 2017-05-24 10:06
   Rimas Rudaitis