Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis dėl Ignalinos atominės elektrinės uždarymo susitiks su EK Pirmininko pavaduotoju energetikai Marošu Šefčovičiumi

2017 m. gegužės 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis gegužės 25 d. susitinka su Europos Komisijos (EK) Pirmininko pavaduotoju Marošu Šefčovičiumi (Maroš Šefčovič), atsakingu už Europos Sąjungos (ES) energetinę sąjungą. Susitikime bus aptarti Ignalinos atominės elektrinės uždarymo, Baltarusijoje, Astrave statomos atominės elektrinės saugumo, sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais ir kiti Lietuvos energetiniam saugumui aktualūs  klausimai.

„Stodama į ES Lietuva įsipareigojo uždaryti Ignalinos atominę elektrinę, tačiau šis procesas yra ilgalaikis, išskirtinai brangus, precedento neturinčio masto ir novatoriškas eksploatacijos nutraukimo projektas, jis yra tikras technologinis ir finansinis iššūkis Lietuvai. Manome, kad saugus ir efektyvus Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimas taip pat yra visos ES bendras interesas ir tikslas. Esame sunerimę dėl Ignalinos programos situacijos Brexit kontekste – pilnas ES skirtų lėšų 2017-2020 m. išmokėjimas yra gyvybiškai svarbus nepertraukiamam eksploatacijos nutraukimo darbų progresui. Paramos programa, kuriai buvo įsipareigota Stojimo sutartyje, turi būti sklandžiai tęsiama“, –  apie būsimo  susitikimo vieną pagrindinių temų sako parlamento vadovas.

Seimo Pirmininko teigimu, Lietuvos energetinio ir branduolinio saugumo klausimai ES kontekste yra prioritetiniai.  Seimo Pirmininkas gegužės 12 d. lankėsi Ignalinos atominėje elektrinėje ir stebėjo, kaip vyksta uždarymo darbai, o gegužės 26 d. Buivydžiuose (Vilniaus r.) V. Pranckietis dalyvaus Lietuvoje reziduojantiems užsienio ambasadoriams ir jų patarėjams Astravo atominės elektrinės problematikai pristatyti skirtame susitikime, ruošiantis birželio 13–16 d. Minske vyksiančiam 7-ajam Espo konvencijos šalių susitikimui.

Baltarusija stato Astravo atominę elektrinę, pažeisdama tarptautinius branduolinės saugos ir aplinkosauginius standartus. Ši Astrave statoma atominė jėgainė yra daugialypė grėsmė ne tik Lietuvai, bet ir visai ES, kadangi jos statybos vykdomos tik 40 kilometrų atstumu nuo Lietuvos sostinės Vilniaus ir 20 kilometrų nuo išorinės ES sienos.

 

Susitikimas su EK Pirmininko pavaduotoju M. Šefčovičiumi vyks gegužės 25 d., ketvirtadienį, 14.30 val. A. M. Brazausko salėje.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-05-24 16:44
   Eglė Saulė Trembo