Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Tado Langaičio pranešimas: „Valdančiųjų ambicijos trukdo dirbti asociacijoms“

2017 m. gegužės 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Tadas Langaitis vakar Seimo posėdyje pateikė įstatymo projektus, susijusius su asociacijų veikla. Projektas buvo parengtas bendradarbiaujant su Nevyriausybinių organizacijų Taryba. Iš pirmo žvilgsnio techninis projektas būtų atkūręs logišką asociacijų atstovavimo teisę.

Šiuo metu Asociacijų įstatyme nurodyta, kad visuotiniame narių susirinkime sprendžiamojo balso teisę turi visi asociacijos nariai. Vienas narys visuotiniame narių susirinkime turi vieną balsą. Jeigu asociacijos įstatuose numatytas kitas visuotinio narių susirinkimo teisių turintis organas (konferencija, suvažiavimas, kongresas, asamblėja ar kt.), šiam organui priimant sprendimus kiekvienas asociacijos nariams atstovaujantis asmuo turi tiek balsų, kiek asociacijos narių jis atstovauja.

„Lietuvoje veikia daugybė skirtingų asociacijų. Šios organizacijos skiriasi ne tik savo vykdoma veikla, bet ir vienijamų narių skaičiumi bei organizacijų vidine struktūra. Didelė dalis gausių asociacijų negali tvarkytis taip kaip numato jų įstatai. Jų steigimo dokumentuose numatyta visuotinio narių susirinkimo tvarka 2010 m. tapo prieštaraujančia įstatymui, nes įstatymas uždraudė įstatuose numatyti asociacijoms reikalingas alternatyvas“, – įstatymo niuansus komentavo T. Langaitis.

Pavyzdžiui, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba vienija 66 didžiausias jaunimo organizacijas. Asociacijoje kiekviena jaunimo organizacija turi vieną bazinį balsą bei papildomus balsus, priklausomai nuo narių skaičiaus: 1 papildomą balsą, jei turi ne mažiau kaip 600 narių; 2 papildomus balsus, jei turi ne mažiau kaip 1200 narių; 3 papildomus balsus, turi ne mažiau kaip 2400 narių. Pagal dabar galiojantį įstatymą, jaunimo organizacijų asociacija negali veikti pagal tokius sutartus principus. Pateikta pataisa šią situaciją būtų išsprendusi.

Seimo narys pabrėžė, kad Asociacijų įstatymo pakeitimo projektą Nevyriausybinių organizacijų Taryba pateikė Seimo laikinosios Pilietinės visuomenės plėtros grupės posėdyje, kuriame tarp kitų grupės narių dalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narė Guoda Burokienė, buvusi Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė. Seimo narių grupė Asociacijų įstatymo projektui pritarė vienbalsiai.

Kodėl įstatymo projektai buvo atmesti dar nepradėjus jų svarstyti? Salėje po balsavimo skambėjęs motyvas – valdančiųjų kerštas opozicijai dėl nuolat pažeriamos kritikos. Bet įstatymo projektas juk asociacijoms, ne opozicijai.

„Asmeninės ambicijos, valdančiųjų nepasitenkinimas dėl kritikos nelogiškiems sprendimams nekeltų didelio susirūpinimo, jei ne pasekmės visuomenei. Juk pagal Seimo daugumos sukurtas taisykles turi gyventi visi Lietuvos žmonės. Ypač glumina Seimo nariai, atėję į Seimą iš nevyriausybinio sektoriaus, Asociacijų įstatymų projektui pritarę Seimo narių grupėje, kurioje nagrinėjami nevyriausybinio sektoriaus klausimai, Seimo salėje balsuoja prieš. Kartu su LVŽS frakcijos kolegomis neleidžia net pristatyti Asociacijų įstatymo projekto Seimo posėdyje formaliai. Asociacijų lūkesčiai valdančiųjų balsais buvo sužlugdyti dar nė nepradėjus projekto svarstyti“, – dėl tokio chaoso Seime apgailestavo T. Langaitis.

 

Kontaktams:

Seimo TS-LKD frakcijos narys

Tadas Langaitis

Tel. (8 5)  239 6624, el. p. tadas.langaitis@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-05-26 14:07
   Eglė Saulė Trembo