Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Edmundo Pupinio pranešimas: „Seimas išplėtė Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto galimybių ribas“

2017 m. gegužės 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas vakar pritarė Edmundo Pupinio pasiūlytam Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo numatoma išplėsti savivaldybių tarybų Kontrolės komiteto kompetencijos ribas, suteikiant jam daugiau funkcijų.

Pagal iki šiol galiojusią tvarką Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas galėjo tik svarstyti savivaldybės kontrolieriaus veiklos planą, vertinti jo veiklą, svarstyti savivaldybės kontrolieriaus parengtą ataskaitą ir siūlyti savivaldybės tarybai atlikti nepriklausomą savivaldybės turto ir lėšų naudojimo bei savivaldybės veiklos auditą. Pats Kontrolės komitetas, net ir gavęs skundus ir pasiūlymus dėl savivaldybės administracijos, savivaldybės įmonių ir įstaigų veiklos, atsižvelgiant į iki šiol galiojusias Vietos savivaldos įstatymo nuostatas, jų nagrinėti negalėjo.

,,Būnant rajono tarybos nariu teko dirbti Kontrolėse komiteto pirmininku. Pasitaikydavo nemažai atvejų, kuomet gaudavome skundų ir pastabų dėl savivaldybės administracijos, savivaldybės įmonių ar įstaigų veiklos, tačiau patys jų nagrinėti negalėdavome. Norint nagrinėti gautą net ir paprasčiausią skundą, privalėdavome kreiptis į rajono tarybą, kad ji pakeistų Kontrolieriaus tarnybos veiklos planą, įrašytų norimą nagrinėti temą ir nurodytų Kontrolieriaus tarnybai atlikti patikrinimą. Tačiau dėl valdančiosios daugumos neigiamo sprendimo dažnai tokie skundai ,,guldavo į stalčius, – sako įstatymo pakeitimo projekto iniciatorius E. Pupinis. – Džiaugiuosi, kad Seimas pritarė mano pasiūlymui ir papildė Kontrolės komiteto funkcijų sąrašą 9 punktu: „nagrinėja iš gyventojų gaunamus prašymus, pranešimus, skundus ir pareiškimus dėl savivaldybės administracijos, įmonių, įstaigų ir jų vadovų veiklos ir teikia siūlymus savivaldybės administracijai ir savivaldybės tarybai“.

 

Kontaktams:

Seimo narys Edmundas Pupinis

Tel. (8 5)  239 6701

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-05-26 14:20
   Eglė Saulė Trembo