Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: siekiame, kad ES taikytų Rusijai sankcijas dėl Krymo okupacijos tol, kol pusiasalis bus deokupuotas

2017 m. gegužės 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Gegužės 29 d., pirmadienį Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, susitikęs  su Krymo totorių tautos Medžliso pirmininku, Pasaulio Krymo totorių kongreso pirmininku Refatu Čubarovu, Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Jacenkivskiu ir Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininku prof. Adu Jakubausku, teigė, kad Lietuva ir toliau sieks, jog Europos Sąjunga (ES) Rusijai taikytų sankcijas dėl Krymo okupacijos  tol, kol pusiasalis nebus deokupuotas.

„ES vykdoma aneksijos nepripažinimo politika turi būti tęsiama ir stiprinama. Lietuvos politikai ir diplomatai buvo ir yra vieni aktyviausių Krymo klausimu“, – sakė parlamento  vadovas.  Pasak jo, Lietuva aktyviai kelia Krymo okupacijos klausimą visuose tarptautiniuose formatuose, tarptautinėse organizacijose – ES, Jungtinėse Tautose, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje, UNESCO, Europos Taryboje, dvišaliuose susitikimuose.

V. Pranckietis taip pat priminė, kad Seime šių metų kovo 16 d. buvo priimta rezoliucija „Dėl tebevykdomos Krymo okupacijos ir aneksijos pasmerkimo“. Šioje rezoliucijoje skelbiama, kad Seimas reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui, nepriklausomybei, Ukrainos teritorijos vientisumui ir tarptautiniu mastu pripažintų jos sienų neliečiamybei; griežtai smerkia Rusijos Federacijos tebevykdomą suverenios Ukrainos teritorijos dalies – Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio – okupaciją ir aneksiją; taip pat griežtai smerkia 2016 m. balandžio 26 d. vadinamojo Krymo aukščiausiojo teismo sprendimą, pagal kurį Krymo totorių tautos Medžlisas – aukščiausioji vykdomoji ir atstovaujamoji institucija – paskelbtas ekstremistų organizacija ir jo veikla uždrausta.

„Atidžiai stebime padėtį Kryme, neramina vis blogėjanti žmogaus teisių padėtis, nuolatiniai Krymo totorių persekiojimai, sulaikymai, kratos, grasinimai, žiniasklaidos varžymai, mokyklų uždarymai. Ypač didelį rūpestį mums sukėlė Medžliso veiklos uždraudimas dėl tariamos ekstremistinės veiklos. Viešai reagavome į tai, pasmerkėme tokius veiksmus“, – sakė V. Pranckietis.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Gegužės 29 d. Seime vyksta tarptautinė konferencija „Krymo totorių tauta praėjus trejiems metams po Krymo okupacijos: esama padėtis ir tolesnė tarptautinės bendruomenės atsako strategija“.

Renginį organizuoja Seimo Užsienio reikalų komitetas ir Pasaulio Krymo totorių kongresas, bendradarbiaujant su Užsienio reikalų ministerija ir Parlamentiniu demokratijos forumu.

Tarptautinėje konferencijoje aptariamos Krymo okupacijos pasekmės Krymo totorių tautai ir diskutuojama apie reikalingus tarptautinės bendruomenės veiksmus, siekiant reaguoti į masinius Krymo totorių žmogaus teisių pažeidimus ir nubrėžti Krymo deokupacijos strategijos gaires.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-06-02 12:55
   Eglė Saulė Trembo