Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: Lietuva suinteresuota JAV lyderyste

2017 m. gegužės 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininko susitikimas su JAV Kongreso delegacija.   Seimo kanceliarijos (aut. Dž.G.Barysaitė) nuotr.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – D. Barysaitė)

 

Gegužės 30 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su JAV Kongreso nariais, su kuriais aptarė JAV ir Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo ir Baltijos šalių saugumo stiprinimo klausimus. Seimo Pirmininkas supažindindamas Kongreso narius su situacija regione, pristatė Seimo parengtą Lietuvos planą Ukrainai 2017–2020 m. Seimo Pirmininko teigimu, Lietuva yra suinteresuota JAV lyderyste.

Atskiras dėmesys parlamento vadovo susitikime su kongresmenais skirtas regiono branduolinės saugos klausimams, pabrėžiant nesaugiai Astrave statomos atominės elektrinės keliamas grėsmes.

Kalbėdamas apie tai, kad JAV interesas – stipri Lietuva ir viso regiono saugumas, parlamento vadovas daug dėmesio skyrė glaudiems Lietuvos ir JAV ryšiams bei jų tęstinumui, JAV indėliui stiprinant Lietuvos energetinį saugumą.

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – D. Barysaitė)

 

„Siūlome JAV pasinaudoti mūsų suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdoje teikiamomis galimybėmis, importuoti suskystintas gamtines dujas į Baltijos regioną“, – sakė V. Pranckietis. Pasak jo, taip JAV dar efektyviau prisidės prie viso Aljanso ir sąjungininkių energetinio atsparumo stiprinimo.

Susitikime taip pat kalbėta apie JAV karių buvimą Baltijos šalyse bei JAV karinės įrangos ir ginkluotės Baltijos šalyse dislokavimą.

Susitikime su Seimo Pirmininku dalyvavo JAV Kongreso nariai senatoriai: Aleksanderis Lamaras (Alexander Lamar), Džonas Kenedis (John Kennedy), Stenis Hojaras (Steny Hoyer), atstovų Rūmų narys Deividas P. Roe (David P. Roe).

 

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]