Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Varkalio pranešimas: „Liaudies pasaka „Viršūnėlės ir šaknelės“ – kaip „valstiečiai“ savivaldybes pergudravo“

2017 m. birželio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vyriausybė ir Seimo valdantieji pagaliau pasiekė savo ir nuo šiandienos panaikino lengvatinį 9 proc. PVM tarifą šildymui ir karštam vandeniui. Kaip čia neprisiminsi liaudies pasakos „Viršūnėlės ir šaknelės“, kaip valstietis ir meška derlių dalijosi, kaip valstietis mešką pergudravo!

Valdančiosios „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicijos daugumos balsavimu Seime praėjusią savaitę buvo nutarta panaikinti PVM lengvatą šildymui ir išplėsti kompensacijų gavėjų ratą. Nuo šio mėnesio gyventojams šildymui, nepriklausomai nuo šildymo būdo, išleidžiantiems 10 proc. ir daugiau savo mėnesio pajamų, bus mokamos kompensacijos. Pagrindinis šių sprendimų motyvas, kad kompensacija siekiama didesnio socialinio teisingumo, visi gyventojai gaus teisingesnę kompensaciją, nepriklausomai kuo šildosi: malkomis, durpėmis ar elektra. Tačiau realybė kitokia.

„Visų pirma, tai bus papildomos administravimo išlaidos savivaldybėms surenkant prašymus ir išmokant kompensacijas, savivaldybes užplūs daugiau paramos gavėjų. Tačiau liūdniausia, kad gyventojai vargs pildydami ir teikdami dokumentus tokiai kompensacijai gauti. Didžioji dalis tuo gali ir nepasinaudoti, tikėtina, kad padidės ir gyventojų skolos už suvartotą šilumos energiją. Tuo metu PVM lengvata buvo aiški ir tarsi automatiškai taikoma“, – pažymi Liberalų sąjūdžio frakcijos narys parlamentaras Jonas Varkalys.

Pažymėtina, kad išmokas, mažas pajamas gaunantiems gyventojams, turės išmokėti savivaldybės iš sutaupytų lėšų, skirtų socialinėms reikmėms. „Tai pirmiausia bausmė toms Lietuvos savivaldybėms, kurios racionaliai ir taupiai naudojo šias lėšas. Be to, valstybės biudžetas gaus pajamas iš pridėtinės vertės mokesčio, o išlaidas perims savivaldybės“, – teigia J. Varkalys.

Pasak Seimo nario, tai socialiai neteisinga ir primena liaudies pasaką „Viršūnėlės ir šaknelės“, kaip valstietis mešką pergudravo. Šiuo atveju, pasėjus javus ir dalijantis derlių, savivaldybėms atitenka... šaknelės. Kada gi pagaliau valdantieji atsigręš į savivaldą ir regioninę politiką?

 

 

Daugiau informacijos:

Jonas Varkalys,

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys

Mob. 8 698 25 350, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-06-01 11:34
   Jolanta Anskaitienė