Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių K. Smirnovo ir E. Jovaišos pranešimas: naujasis Kūno kultūros ir sporto įstatymo projektas turi būti grąžintas Vyriausybei tobulinti

2017 m. birželio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

2017 m. birželio 1 d. įvyko Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko Kęstučio Smirnovo ir Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko akademiko Eugenijaus Jovaišos spaudos konferencija „Kodėl reikia grąžinti tobulinti naująjį Kūno kultūros ir sporto įstatymo projektą?“.

K. Smirnovas informavo, kad pagrindinis – Švietimo ir mokslo komitetas – gegužės 31 d. posėdyje svarstė Kūno kultūros ir sporto įstatymo Nr. I-1151 pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIIP-149. Švietimo ir mokslo komitetas, atsižvelgdamas į papildomų komitetų ir Jaunimo ir sporto reikalų komisijos argumentus ir siūlymus, bendru sutarimu nusprendė siūlyti grąžinti įstatymo projektą iniciatoriams tobulinti.

Dėl šio įstatymo projekto yra gauta labai daug pastabų ir pasiūlymų iš Seimo kanceliarijos Teisės departamento, valstybinių institucijų, įvairių kūno kultūros ir sporto srityje veikiančių federacijų, asociacijų, sąjungų, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos parolimpinio komiteto, Lietuvos aeroklubo dėl įstatymo projekte vartojamų sąvokų, kūno kultūros ir sporto principų, numatytų kūno kultūros ir sporto srityje veikiančių valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų kompetencijų, kūno kultūros ir sporto srities finansavimo ir skatinimo sistemos, kūno kultūros ir sporto organizavimo švietimo įstaigose, valstybės skatinimo už pasiektus sporto laimėjimus, nepakankamo neįgaliųjų kūno kultūros ir sporto, techninių sporto šakų reglamentavimo. Švietimo ir mokslo komitetas siūlo Vyriausybei sudaryti darbo grupę, kuri iki 2017 m. spalio mėn. parengtų patobulintą Kūno kultūros ir sporto įstatymo Nr. I-1151 pakeitimo įstatymo projektą. Šį patobulintą įstatymo projektą siūloma svarstyti kartu su Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo įstatymo Nr. X-1261 pakeitimo įstatymo projektu.

E. Jovaiša pažymėjo, kad naujos redakcijos Kūno kultūros ir sporto įstatymo projektas yra labai sudėtingas dėl jame veikiančių daug asmenų, interesų grupių: sportininkų, trenerių, medicinos darbuotojų, švietimo sistemos, neformalaus ugdymo specialistų ir t.t.  Todėl suderinti visų interesus yra išties sudėtinga. E. Jovaišos teigimu, „Švietimo ir mokslo komitetas gavo labai daug prašymų jautriai įsiklausyti į kiekvienos grupės poreikius, todėl komiteto palaikymas yra savalaikis“.

K. Smirnovas, paprašytas įvardinti konkrečius punktus, dėl kurių įstatymo projektą siūloma grąžinti Vyriausybei tobulinti, minėjo, kad vienas pagrindinių dalykų – neįgaliųjų sportininkų rentų klausimas. „Rentos turi būti suvienodintos, o tai reikalauja papildomai lėšų“ – teigė K. Smirnovas. Kitas svarbus klausimas, anot K. Smirnovo, – kūno kultūros pamokų skaičius. „Mes pasisakom už tai, kad išliktų 3 kūno kultūros pamokos per savaitę, o ne 2, kaip tai numatyta naujajame įstatymo projekte“ – teigė K. Smirnovas. Taip pat labai svarbūs įstatymo projekte naudojamų sąvokų, sporto medicinos centrų klausimai. K. Smirnovo nuomone, „net 70 procentų įstatymo projekto reikia taisyti, todėl jis siūlomas grąžinti Vyriausybei tobulinti“.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

 

Parengė:

Komisijų sekretoriato patarėja

Rita Beinorienė, tel. (8 5) 239 6219, el. p. [email protected]