Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Tarptautinę vaikų gynimo dieną mini su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ globojamais vaikais

2017 m. birželio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Birželio 1 d., Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Vilniaus dienos centrų vadovais ir vaikais.

„Lietuva vis dar yra viena iš pirmaujančių šalių pagal vaikų skaičių globos institucijose. Organizacija „Gelbėkit vaikus“ siekia sukurti alternatyvas institucinei globai, mažinti socialinę atskirtį, stiprinti šeimas. Šios organizacijos veiklos rezultatai yra mums visiems pavyzdys, kaip turime dirbti su problemų turinčiomis šeimomis. Tačiau šiandien dar ir nevyriausybinės organizacijos turi iššūkių, su kuriais turime padėti susidoroti bei sudaryti palankias sąlygas tokių centrų veiklai“, – sako parlamento vadovas.

 

 

Pasak Viktoro Pranckiečio, šios kadencijos Seimui pavyko pradėti ilgai lauktą vaiko teisių apsaugos reformą, kuria siekiama keisti sistemą taip, kad kaip įmanoma anksčiau būtų atpažinti smurto prieš vaiką signalai, atsirastų efektyvi komandinė atvejo vadyba ir neatidėliotinas individualizuotų profesionalių paslaugų ir pagalbos teikimas tiek vaikui, tiek šeimai.

2017 m. vasario 14 d. Seimas uždraudė visų formų smurtą prieš vaiką.

 

 

Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ – tai 1991 m. Lietuvoje įkurta nepolitinė, nevyriausybinė ir nereliginė, už vaiko teises kovojanti organizacija, šiuo metu turinti 22 struktūrinius padalinius 22 Lietuvos miestuose ir rajonuose. Tai vienintelė Šiaurės Rytų Europos organizacija, nuo 2002 m. esanti tarptautinės organizacijos „Save the Children International“ tikrąja nare.

Lietuvoje organizacija „Gelbėkit vaikus“ turi 22 struktūrinius padalinius šiuose miestuose ir miesteliuose: Alytuje, Anykščiuose, Akmenėje, Druskininkuose, Gruzdžiuose, Ignalinoje, Jurbarke, Kazlų Rūdoje, Kelmėje, Kupiškyje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Šakiuose, Šiauliuose, Šilutėje, Širvintose, Švenčionyse, Ukmergėje, Utenoje ir Vilniuje.

 

 

Taip pat visoje Lietuvoje veikia 36 organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrai.

Birželio 1 d. minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę. Tarptautinė vaikų gynimo diena pirmą kartą paminėta 1950 m.

 

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. – O. Posaškova)

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]