Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Specialiosios tyrimo komisijos M. Basčio apkaltos proceso pagrįstumui ištirti pirmininkės A. Širinskienės pranešimas: „M. Bastys nuslėpė sandorį su VSD pažymoje minimu asmeniu“

2017 m. birželio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Specialiosios tyrimo komisijos Seimo nario Mindaugo Basčio apkaltos proceso pagrįstumui ištirti pirmininkė Agnė Širinskienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją bei Seimo Etikos ir procedūrų komisiją informuodama, kad Seimo narys M. Bastys nedeklaravo savo sutuoktinės Renatos Bastienės sandorio. R. Bastienė 2017 m. kovo 15 d. perleido UAB „Jungtinė grupė“ akcijas Rasai Pachomovienei. Tiek R. Pachomovienės, tiek jos vyro Vadimo Pachomovo pavardės minimos Valstybės saugumo departamento (VSD) ataskaitose, kurias nagrinėjo specialioji tyrimo komisija.

VSD pateiktame dokumente nurodoma, kad V. Pachomovo atžvilgiu Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą, kuriame V. Pachomovui pareikšti įtarimai dėl nusikalstamų veikų numatytų Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 182 str. (sukčiavimas), 222 str. (apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas) ir 300 str. (dokumentų klastojimas).  Specialiųjų tyrimų tarnyba teismui perdavė dvi bylas, kuriose V. Pachomovas yra kaltinamas  nusikalstomomis veikomis, numatytomis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 24 str. (bendrininkavimas), 228 str. (piktnaudžiavimas) ir 226 str. (prekyba poveikiu). VSD apklausų metu M. Bastys pripažino žinantis apie galimai nelegalią V. Pachomovo veiklą, taip pat apie V. Pachomovo ir jo šeimos ryšius Rusijoje bei su šios šalies žvalgybos ir saugumo tarnybomis. VSD yra konstatavusi, kad artimi V. Basčio ir V. Pachomovo ryšiai daro Seimo narį M. Bastį pažeidžiamu. Pats M. Bastys VSD yra nurodęs V. Pachomovą kaip asmenį, kuris, atsižvelgiant į jų bendravimo pobūdį, galėtų turėti „svertus“ spaudimo darymui.

Seimo narė A. Širinskienė yra įsitikinusi, kad Seimo nariai privalo deklaruoti savo interesus, o ypač tokius, kurie sulaukia didelio rezonanso visuomenėje.

„Toks sandorio nedeklaravimas meta dar didesnį šešėlį Seimo nario M. Basčio veiklai  ir dar kartą parodo, kad joje trūksta skaidrumo ir noro laikytis priesaikoje duoto įsipareigojimo sąžiningai tarnauti Tėvynei“, –  teigia A. Širinskienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Agnė Širinskienė

Tel. (8 5)  239 6683, mob.tel. 8 668 42 177, el. p. [email protected]

 

LVŽS infocentras

[email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-06-05 10:43
   Eglė Saulė Trembo