Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos nario V. Kernagio pranešimas: „Atsakomybė už pokyčius šalyje metama ant kultūros bendruomenės pečių“

2017 m. birželio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie Vyriausybės planus kitąmet sutaupyti daugiau nei 600 mln. eurų ir pinigus panaudoti „pokyčių krepšeliui“ kurti (biudžetas Vyriausybės prioritetinių pokyčių programai įgyvendinti), paaiškėjo, kad Kultūros ministerija nuo kitų metų turės atsisakyti 17,5 mln. eurų iš savo metinio biudžeto. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Vytautas Kernagis kreipėsi į finansų ministrą Vilių Šapoką, prašydamas pateikti detalesnę informaciją dėl pokyčių krepšelio formavimo ir kiekvienos ministerijos privalomojo indelio formuojant jį.

„Kultūros komitete pristatant pokyčių krepšelio klausimą, Finansų ministerijos atstovams du kartus pateikiau klausimą dėl pokyčių krepšelio sudarymo metodų, tačiau tikslaus atsakymo taip ir negavau nedrąsiai prisidengiant atlyginimų ir biurokratinio aparato mažinimu. Todėl kreipiausi į finansų ministrą, tačiau iš V. Šapokos atsakymo taip pat dar negavau, o skambinant kitiems Seimo komitetams dažniausiai gaunamas atsakymas buvo: „tokios informacijos negavome ir nieko nežinome“. Tai reiškia, kad informacija, kokiomis sumomis ministerijoms rekomenduojama prisidėti prie pokyčių krepšelio, yra slepiama arba Finansų ministerija pati nežino, iš kur gavo pačių pateiktus skaičius. Tikiuosi, kad tikslią informaciją vis dėlto pavyks gauti ir visa ši nemaloni „paslaptis“ pagaliau bus viešai atskleista“, – komentavo V. Kernagis.

Žiniasklaidoje pateikiamoje informacijoje teigiama, jog Finansų ministerija kiekvienai ministerijai išsiuntė raštus, kuriuose nurodoma kokią pinigų sumą kiekviena iš jų turės nusirėžti nuo metinio biudžeto, tačiau oficialūs duomenys nepateikiami iki šiol. Kol kas žinoma tik tiek, jog Kultūros ministerijai tenkanti našta – bene didžiausia.

 

Kontaktams:

Seimo narys Vytautas Kernagis

Tel. (8 5) 239 6668

El. p. Vytautas.Kernagis@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-06-28 10:09
   Rimas Rudaitis