Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos nario V. Juozapaičio pranešimas: „Kultūros ministerija prisiskyrė ne savo nuopelnų“

2017 m. birželio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Reaguodamas į viešoje erdvėje Kultūros ministerijos paskelbtą informaciją apie svarbiausius per pirmąjį pusmetį nuveiktus darbus, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos, Kultūros komiteto narys prof. Vytautas Juozapaitis atkreipia dėmesį, kad dalis ministerijos prisiimtų nuopelnų neatitinka tikrovės.

„Vienas iš jų – įvestos kadencijos valstybinių teatrų ir koncertinių įstaigų vadovams. Kadencijos trukmė – 4-eri metai, o kadencijų kiekis ribojamas iki dviejų. Šį sprendimą Kultūros ministerijos atstovai motyvuoja noru užtikrinti kaitą ir teigia šiuo metu ruošiantys dar 6 įstatymų projektus, paliesiančius kitų kultūros institucijų vadovų kadencijų klausimą“, – teigiama ministerijos pranešime. Tuo tarpu prof. V. Juozapaitis primena, kad būtent šis įstatymo projektas buvo inicijuotas ir registruotas dešimties Seimo narių, svarstomas Kultūros komiteto ir priimtas viso Seimo, tad su Kultūros ministerija neturi nieko bendro, nebent tai, kad įstatymui įsigaliojus, ministerija įpareigota jį vykdyti.

„Gaila, bet ir savo nuopelnams priskirto įstatymo pristatyme įvelta klaida: kadencijos trukmė ne 4-eri, bet 5-eri metai. Taip pat tenka apgailestauti, kad Kultūros ministerija per pusę metų nesugebėjo paruošti Kultūros centrų įstatymo, kuris reglamentuotų tiek Nacionalinio, tiek kitų kultūros centrų veiklą bei vadovų skyrimo tvarką bei kadencijų klausimą. Tad teko ir vėl imtis iniciatyvos ir parengus Kultūros centrų įstatymo projektą ne tik registruoti, bet ir pateikti Seimui. Tad laukia įstatymo projekto svarstymo stadija komitete, kuriame, labai tikiuosi, dalyvaus ir ministerijos atstovai“, – sako Seimo narys V. Juozapaitis

Parlamentarą nustebino ir Kultūros ministerijos sau prisiimtas nuopelnas, kad nuo šių metų 2 proc. nuo Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) buvo galima skirti individualiems meno kūrėjams.

„Deja, tenka paneigti ir šią informaciją bei pripažinti, kad šios įstatymo pataisos autorius – buvęs kultūros ministras Šarūnas Birutis, o įstatymas priimtas praėjusios kadencijos Seime, tad su dabartinės ministerijos komanda taip pat susijęs tik tiek, kiek ji įpareigota įvykdyti įstatymą, įsigaliojusį nuo šių metų pradžios“, – pastebi Seimo narys.

Ne mažesnė naujiena Seimo Kultūros komiteto nariui V. Juozapaičiui tapo paskelbta žinia apie mecenatystės įstatymo projekto pateikimą, nes tokio teisės akto Seimo registre kol kas nėra, o ir apie tokio projekto egzistavimą, o juo labiau – turinį iki šiol neteko girdėti.

Apibendrindamas kultūros ministerijos paskelbtų naujienų reikšmę visuomenei ir kultūros bendruomenei, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas apgailestauja, kad, užuot ėmusis politinės lyderystės bei konstruktyvaus bendradarbiavimo su visomis suinteresuotomis sektoriaus pusėmis, Kultūros ministerijos vadovybė platina tiesos neatitinkančius pranešimus, sąmoningai klaidindama visuomenę ir netiesiogiai reikšdama nepagarbą Seimo Kultūros komitetui ir jo pirmininkui, kurių pastangomis ir valia buvo įgyvendinta dalis ankščiau paminėtų iniciatyvų.

„Labai tikiuosi, kad ši informacija nebuvo tyčinis sumanymas sumenkinti Lietuvos Respublikos Seimo darbo reikšmę, o tik mėginimas pateisinti itin skurdų savo nuveiktų darbų kraitį bei negebėjimą tinkamai komunikuoti. Tuo pačiu noriu patarti Kultūros ministerijos vadovams, užuot skelbus svetimą atliktų dabų sąrašą, imtis konkrečių darbų, kaip, antai, konkurso Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus pareigoms užimti paskelbimą. Būtent šiandien baigiasi įstatymų numatytas terminas, per kurį privalėjo būti atliktas šis paprastas veiksmas. Tikiuosi, kad teisės aktų nesilaikymo faktas taip pat bus įtrauktas į ministerijos skelbiamų veiklų sąrašą“, – reziumuoja prof. V. Juozapaitis

 

Kontaktams:

Seimo narys Vytautas Juozapaitis

Tel. 8 698 42146

El. p. Vytautas.Juozapaitis@lrs.lt