Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: turime užtikrinti universitetų valdymo skaidrumą

 

Pirmadienį, liepos 3 d. Seimo Pirmininkas susitiko su  Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų pirmininke doc. dr. Asta Lapinskiene ir valdybos nariu bei Trišalės tarybos atstovu prof. dr. Sigitu Vaitkevičiumi. Susitikime aptarta aukštojo mokslo reforma bei rengiamos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos. Seimo Pirmininko teigimu, aukštojo mokslo reforma siejama ne tik su aukštojo mokslo kokybe, bet ir kokybišku bei efektyviu universitetų valdymu.

„Mums svarbu šiame etape užtikrinti, kad už universitetai būtų valdomi skaidriai, nebūtų piktnaudžiaujama pareigomis  svarstant tiek atlyginimų, tiek universitetų nekilnojamojo turto klausimus“, –  sako Seimo Pirmininkas ir teigia, kad jo nuomonė šiuo klausimu su aukštųjų mokyklų profesinėmis sąjungomis sutampa.

Profesinių sąjungų atstovų teigimu, aukštojo mokslo reforma ir Įstatymo pataisomis būtina pasiekti, kad akademinė bendruomenė galėtų aktyviai dalyvauti sprendimų priėmime. Pasak jų, šiuo metu įstatymai leidžia universitetų vadovybei būti neatsakingai už universiteto finansus, pastebima daug piktnaudžiavimo atvejų. Atstovų teigimu, šiuo metu Seimo Švietimo ir mokslo komitete yra derinamos įstatymo pataisos, kurios užkirstų kelią piktnaudžiavimui. 

„Šiuo metu klaidos ir piktnaudžiavimas vyksta valstybės sąskaita“,  –  sako doc. dr. Asta Lapinskienė. Jos teigimu, aukštųjų mokyklų profesinės sąjungos deda daug vilčių į Švietimo ir mokslo komitete rengiamas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas. Pasak jos, 2009 metais priimtas Mokslo ir studijų įstatymą atėmė galias iš senatų, panaikino demokratiją, o visą autonomiją ir valdžios galias atidavė būtent į rektoriaus ir jo įtakojamos tarybos rankas.

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) įkurtas 2007 m., jis vienija visų aukštųjų mokyklų – universitetų bei kolegijų – profesines sąjungas. LAMPSS – savarankiška, nuo valdžios ir partijų nepriklausoma, laisvo apsisprendimo pagrindu burianti dėstytojus, mokslo darbuotojus, inžinerinį bei techninį personalą organizacija. Pagrindiniai LAMPSS veiklos tikslai – ginti savo narių profesines, ekonomines bei socialines teises ir teisėtus jų interesus, kontroliuoti, kaip darbdaviai vykdo dirbančiųjų teisinius ir su jų interesais susijusius darbo, ekonominius ir socialinius įstatymus, kolektyvines sutartis bei susitarimus.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]