Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sveikina JAV Nepriklausomybės dienos proga

2017 m. liepos 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Seimo ir savo vardu sveikina Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) su Nepriklausomybės diena.

Parlamento vadovo teigimu, JAV yra strateginė Lietuvos partnerė, tikimasi jos lyderystės regione, ypač nuolat kintant geopolitinei situacijai, kylant naujiems iššūkiams ir grėsmėms. Pasak jo, JAV išlieka saugumo garantas Baltijos šalims.

„Visuomet išliksime dėkingi JAV už Baltijos šalių okupacijos nepripažinimą. Vienintelė vieta, kurioje Lietuva išliko neokupuota – Lietuvos ambasada Vašingtone. JAV linkime klestėjimo, išlikti tvirtai, ginančiai demokratines vertybes pasaulyje“, – sako Seimo Pirmininkas.

V. Pranckietis birželio 26 – liepos 1 dienomis darbo vizitu viešėjo JAV. Kartu su Šiaurės-Baltijos šalių (NB8) parlamentų pirmininkais susitiko su Baltųjų rūmų, Kongreso, Valstybės departamento ir Prekybos departamento pareigūnais.

Vašingtone aptarti transatlantinio bendradarbiavimo stiprinimo, saugumo, paramos Rytų partnerystės šalims ir transatlantinės prekybos klausimai. Pasak V. Pranckiečio, visuose susitikimuose daugiausia dėmesio skirta saugumo temai, diskutuota kibernetinio saugumo, mišrių grėsmių, visuomenės atsparumo didinimo priešiškai propagandai klausimais. Pasak jo, tolimesnė Kaliningrado srities militarizacija, pratybos Zapad, įvykiai rytų Ukrainoje, kelia susirūpinimą ne tik Lietuvai, bet ir JAV. V. Pranckiečio teigimu, tiek NB8, tiek JAV administracija saugumo iššūkius supranta vienodai.

„Simboliška, kad NB8 parlamentų pirmininkų vizito Vašingtone metu, JAV Atstovų rūmai beveik vienbalsiai priėmė rezoliuciją, kurioje dar kartą patvirtino JAV įsipareigojimus NATO sąjungininkams ir pabrėžė, kad JAV pasirengusi taikyti Šiaurės Atlanto Aljanso sutarties penktąjį straipsnį, jei viena iš NATO šalių narių patirtų agresiją“, – sako Seimo Pirmininkas.

JAV skirdama lėšas gynybai, to paties tikisi ir iš savo partnerių, todėl labai teigiamai buvo sutikta žinia, kad Lietuva priėmė sprendimą skirti 2,07 proc. BVP gynybos biudžetui. JAV taip pat labai vertina sąjungininkų indėlį dalyvaujant tarptautinėje antiteroristinėje koalicijoje.

Kitas labai svarbus aspektas, pasak parlamento vadovo, yra tai, kad Šiaurės ir Baltijos šalis JAV mato kaip vieningą regioną, kalbantį vienu balsu.

 

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]