Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos nario M. Majausko pranešimas: „Statybos UNESCO saugomose teritorijose turi būti derinamos su bendruomenėmis“

2017 m. liepos 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas pateikė Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma sugriežtinti teritorijų planavimo dokumentų viešinimo procedūras.

Projekte siūloma nustatyti, kad supaprastinta teritorijų planavimo dokumentų viešinimo tvarka nebūtų taikoma į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktų objektų ir vietovių teritorijų planavimui. Įpareigojimas institucijoms viešinti ir pristatyti planavimo dokumentus bendra tvarka suteiktų visuomenei galimybę tinkamai susipažinti su teritorijų planavimo procesais reikšminguose Lietuvos objektuose ir vietovėse.

„Mūsų pareiga yra užtikrinti valstybės teritorijoje esančio kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimą ir perdavimą ateities kartoms. Todėl statybas UNESCO pasaulio paveldo teritorijose turime planuoti itin atsakingai, tardamiesi su bendruomene ir girdėdami jos balsą. Iki šiol galiojanti tvarka bendruomenei nesuteikia galimybių tinkamai susipažinti su teritorijų planavimo procesais bei neleidžia jai tapti svarbia teritorijų planavimo procesų dalimi. Todėl Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimu siūlome nustatyti, kad supaprastintos viešinimo procedūros nebūtų taikomos į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktų objektų ir vietovių teritorijų planavimui. Toks pakeitimas suteiks bendruomenei daugiau laiko susipažinti su planuojama veikla Lietuvai reikšmingose teritorijose, taip pat bendruomenė galės aktyviau prisijungti prie teritorijų planavimo dokumentų rengimo proceso ir teikti pasiūlymus, o valstybinės institucijos privalės organizuoti diskusiją su bendruomene bei užtikrinti parengtų teritorijų planavimo dokumento sprendinių viešą ekspoziciją“, – teigė M. Majauskas.

Įstatymo pakeitimas paskatins bendruomenes aktyviau įsitraukti į teritorijų planavimo procesus ir padės užtikrinti kultūros ir istorijos paveldo apsaugą Lietuvoje. Šiuo metu į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukti Lietuvos objektai: Vilniaus istorinis centras, Kuršių nerija, Kernavės archeologinė vietovė ir Struvės geodezinis lankas. Projektą kartu su M. Majausku teikia 13 Seimo narių iš TS-LKD, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijų.

 

Kontaktams:

Seimo narys Mykolas Majauskas 

Tel. (8 5) 239 6959

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-07-13 11:20
   Rimas Rudaitis