Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: „Dėl buvusios VTPSI vadovės galimo interesų konflikto kreiptasi į VTEK“

2017 m. liepos 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Mykolas Majauskas kreipėsi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl ilgametės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) vadovės, o dabar advokatų kontoros „Sorainen“ ekspertės Lauros Nalivaikienės galimo Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimo.

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, jog devynerius metus VTPSI vadovavusi L. Nalivaikienė šių metų pradžioje pradėjusi dirbti advokatų kontoroje ryšių su buvusiais pavaldiniais nenutraukė. Jos atstovaujama kontora gina „Misionierių sodų“ projekto vystytojus, o kontoros advokatai bylinėjasi su ta pačia VTPSI. Iš viešojoje erdvėje publikuojamos informacijos paaiškėjo, kad L. Nalivaikienė nuolat bendravo su savo buvusiais pavaldiniais, telefonu kalbėjosi su įvairių inspekcijos skyrių vadovais.

Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 20 str. pirmoji dalis nurodo, jog „asmuo, nustojęs eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, vienerius metus negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje jis paskutinius metus dirbo”, o trečioji to paties straipsnio dalis teigia, jog „asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, neleidžiama turėti tarnybinių santykių su anksčiau valstybinėje tarnyboje dirbusiu asmeniu, kuriam taikomi šio straipsnio 1 dalies apribojimai”. Akivaizdu, jog nei L. Nalivaikienė, nei buvę jos pavaldiniai palaikomų ryšių nedeklaravo ir taip galimai pažeidė įstatymą.

„Labai tikiuosi, jog VTEK šį atvejį išnagrinės labai atidžiai ir principingai, nes tai tikrai ne vienintelė situacija, kai buvę valstybės tarnautojai, naudodamiesi tarnybinėmis pažintimis, siekia asmeninės naudos pažeisdami viešų ir privačių interesų derinimo nuostatas. Tai turi būti pamoka ir šiuo metu einantiems pareigas valstybės tarnautojams deklaruoti tarnybinius santykius su buvusiais kolegomis. Įstatymas aiškiai nurodo, jog vienerių metų laikotarpiu tarnybiniai santykiai su buvusiais bendradarbiais, kuriems taikomas „atšalimo periodas“ yra neleidžiami ir turi būti deklaruojami“, – teigė M. Majauskas. 

TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė, jog tokios situacijos pagrįstai kelia visuomenės nepasitikėjimą ir sukuria abejones dėl procesų skaidrumo.

„Statybų sektorius, ypač sostinėje, yra jautrus klausimas. Piliečiams nuolat kyla pagrįstų abejonių dėl vykdomų naujų projektų, užstatymo tankio ir derinimo procedūrų. Konkrečiai ši situacija – skambučiai buvusiems pavaldiniams ir skyrių vadovams – iliustruoja galimai daromą poveikį atsakingoms institucijoms ir bendrą visuomenės nepasitikėjimo nuotaiką kai kuriais projektų vystytojais“.

 

 

Kontaktams:

Seimo narys Mykolas Majauskas

Tel. (8 5) 239 6959

El. p. Mykolas.Majauskas@lrs.lt