Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: „Dėl politizuotos Plungės jaunimo išvykos į Rusiją – kreipimasis į švietimo ministrę“

2017 m. liepos 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę dėl Plungės jaunimo išvykos į stovyklą Rusijoje.

Kreipimesi Seimo narė klausia, ar buvo žinoma apie Lietuvos jaunuolių dalyvavimą tokiose stovyklose ir, ar Plungės rajono savivaldybė tarėsi dėl tokių su Lietuvos užsienio politikos prioritetais nederančių stovyklų ir jaunimo vežimo į jas? Taip pat domimasi, kokių priemonių ketinama imtis, kad analogiška situacija nepasikartotų, o Lietuvos jaunimas nesusidarytų iškreipto vaizdo, susitikdamas su Rusijos nacionalistinėmis organizacijomis, tiesiogiai siejamomis su V. Putinu ir jo aplinka?

„Tai nebe pirmas atvejis, kuomet prisidengiant sporto stovyklomis ir bendradarbiavimu su skirtingais Rusijos miestais, Lietuvos jaunimas vasaromis vežamas į Rusijos „kultūrinių mainų“ stovyklas. Panašu, kad „kultūrinių mainų“ tikslas vienas – nedemokratinio režimo reabilitavimas Lietuvos jaunimo akyse, istorinių tiesų iškraipymas. Susidaro įspūdis, kad Rusijai Lietuvos jaunimas tampa propagandinio karo įrankiu“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Seimo narė taip pat kreipėsi ir į Plungės rajono savivaldybės merą Audrių Klišonį klausdama, ar tokiais atvejais rajono savivaldybė neturėtų privalomai informuoti Švietimo ir mokslo ministerijos dėl jaunimo keliavimo į abejonių keliančias stovyklas? Taip pat domimasi, kokių priemonių imsis savivaldybė, kad tokios kelionės nepasikartotų bei ar numatytos kokios nors drausminės priemonės savivaldybės darbuotojams, turėjusiems prižiūrėti, jog išvyka netaptų politizuota?

Primename, kad liepos 18 d. viešai pasirodžiusioje informacijoje teigiama, kad Plungės rajono savivaldybės darbuotojų lydima moksleivių delegacija lankėsi dviejų savaičių stovykloje Rusijoje. Iš savivaldybės oficialiai aprašomos stovyklos programos galima spręsti, kad buvo nuosekliai vykdomas propagandinis darbas – apsilankymai kariniuose muziejuose, bendravimas su baikerių klubo „Naktiniai vilkai“ nariais, pagarsėjusiais nacionalistiniais renginiais ir sovietinės simbolikos demonstravimu bei garsėjančiais Vladimiro Putino režimo palaikymu.

 

Kontaktams:

Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 239 6657, el. p. Radvilė[email protected]