Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Liepos 31 d. minime Medininkų tragedijos 26-ąsias metines (atnaujinta)

Pirmadienį, liepos 31 d. minimos 26-osios Medininkų tragedijos, kuomet sovietų omonininkai išžudė pasienio poste budėjusius Lietuvos pareigūnus, metinės.

Atminimo diena prasidėjo Šv. Mišiomis Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, vyko minėjimas prie Medininkų pasienio posto Vilniaus rajone, priešpiet žuvusieji pagerbti sostinės Antakalnio kapinėse. Žuvusiuosius Medininkuose pagerbė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Parlamento vadovas Viktoras Pranckietis sako, kad skaudi netektis Lietuvai leidžia kurti ateities istoriją, „garbingai tęsiant pasirinkimą būti teisingais, ištikimais ir laisvais“.

„Mes nepailstame kartoti brolių vardus, brolių, kurie paguldė galvas už mūsų visų laimę. Prisimenu tą dieną, skaudžią žinią, tuštumą ir klausimą - kodėl? Tik klausimą, ne atsakymą. Atsakymo nėra ir šiandien“, - minėjime Medininkuose sakė jis.

1991 metų liepos 31-ąją Medininkų pasienio poste prie sienos su Baltarusija buvo nužudyti septyni Lietuvos pareigūnai – Mindaugas Balavakas, Algimantas Juozakas, Juozas Janonis, Algirdas Kazlauskas, Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius, Ričardas Rabavičius nuo šautinių žaizdų galvoje mirė ligoninėje rugpjūčio 2-ąją.

 

Vienintelio sunkiai sužeisto muitinės pareigūno Tomo Šerno gyvybę medikams pavyko išgelbėti.

Dėl Medininkų žudynių nuteistas buvęs Sovietų sąjungos Vidaus reikalų ministerijos vidaus kariuomenės ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) milicininkas Konstantinas Michailovas (jis įkalintas iki gyvos galvos už nusikaltimą žmoniškumui), taip pat už akių – buvę omonininkai Andrejus Laktionovas, Česlavas Mlinykas ir Aleksandras Ryžovas.

 

Informaciją parengė:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

 

Seimo kanceliarijos fotografijos/fotografė Džoja Barysaitė