Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas pasitiko „Misija Sibiras 2017“ dalyvius

2017 m. rugpjūčio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis rugpjūčio 1 d., antradienio, rytą Vilniaus geležinkelio stotyje pasitiko į Lietuvą iš Rusijos sugrįžusius 16-osios ekspedicijos „Misija Sibiras 2017“ dalyvius.

Šiemet šešiolika „Misija Sibiras“ komandos narių lankėsi Irkutkse, tvarkė Tuluno ir Nižneudinsko rajonuose esančias tremtinių kapines, bendravo su iš Sibiro į Lietuvą negrįžusiais tremtiniais.

Šios misijos ekspedicijos rengiamos jau dvyliktus metus, ekspedicijų metu sutvarkyta per 100 lietuviškų kapinių. Nuo 2006 m. norą leistis į sudėtingas keliones Lietuvos tremtinių keliais pareiškė daugiau kaip 12 tūkst. jaunų šalies žmonių.

 

 

„Šie jauni žmonės savo darbais liudija, kad Lietuva niekada neužmirš skaudžių momentų.  Mums svarbu žinoti, kad naujos kartos  siekia ir  sieks, kad žiaurūs istorijos tarpsniai niekada nepasikartotų“, – pasitikdamas jaunuolius sakė parlamento vadovas.

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis šį šeštadienį, rugpjūčio 5 d., susitiks su „Misija Sibiras“ dalyviais, Lietuvos tremtiniais, politiniais kaliniais ir laisvės kovų dalyviais Ariogaloje. Bendrame Laisvės kovas menančių Lietuvos žmonių susitikime bus aptarta, kaip stiprinti ryšį tarp kartų, dalintis patirtimi, ugdyti pilietiškumą Lietuvoje.

Sovietams okupavus Lietuvą 1940–1953 metais iš Lietuvos buvo ištremta apie 130 tūkst. žmonių.

 

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

   Naujausi pakeitimai - 2017-08-01 09:43
   Jolanta Anskaitienė