Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: reikia Baltijos šalių solidarumo sprendžiant regiono energetikos ir branduolinės saugos klausimus

2017 m. rugpjūčio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

Latvijos Saeimos kanceliarijos nuotrauka   

 

Rugpjūčio 10 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Latvijos Saeimos pirmininke Inara Murniece. Parlamentų vadovų susitikimas vyko Jūrmaloje (Latvija), trijų Baltijos valstybių ministrų pirmininkų susitikimo Inčukalnyje (Latvija) ir Pernu (Estija) išvakarėse bei artėjant NB8 parlamentų pirmininkų susitikimui Lilehameryje (Norvegija).

Vadovai kalbėjosi apie Lietuvos iniciatyvą blokuoti elektros importą iš nesaugiai statomos atominės elektrinės Astrave. Seimo Pirmininkas kolegei įteikė Lietuvos Seimo priimtus teisės aktus ir pakvietė Latviją prisijungti prie Lietuvos iniciatyvos. Toks įstatymas Seime buvo priimtas šių metų balandžio 20 d.

Parlamentų pirmininkai taip pat aptarė bendrų energetinių ir transporto infrastruktūrinių projektų svarbą siekiant didinti Baltijos šalių ekonomikų konkurencingumą bei atsparumą. Daug dėmesio skirta aptariant Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo ir Inčukalnio dujų saugyklos išnaudojimo galimybes, parengiant regioninį sprendimą visoms Baltijos valstybėms energetinio saugumo klausimais. Šiuo metu Klaipėdos SGD yra nuomojamas iki 2024 m. su teise išpirkti (už SGD laivo nuomą Klaipėdos Nafta per metus moka apie 65,95 mln. eurų). Pasak Seimo Pirmininko, terminalo išpirkimas galėtų sulaukti Europos Komisijos finansinės paramos (apie 100–150 mln. eurų) susitarus su Latvija ir Estija.

„Šiuo metu reikia Baltijos šalių solidarumo sprendžiant regiono energetikos ir branduolinės saugos klausimus“, –  sakė V. Pranckietis.

Jis su Latvijos kolege taip pat  aptarė pasirengimą Rytų partnerystės viršūnių susitikimui Briuselyje, paramą  Ukrainai,  Gruzijoje ir Moldovoje vykstančioms reformoms.

Parlamentų vadovai taip pat aptarė būsimą NB8 parlamentų pirmininkų susitikimą Lilehameryje, kur Lietuva akcentuos regiono saugumo ir Ukrainos klausimus. Latvijoje aptartas ir Baltijos valstybių pasirengimas minėti nepriklausomybės atkūrimo 100-metį. Lietuvos ir Latvijos parlamentų pirmininkai susitiks rugsėjo 23 d. Palangoje, Baltų vienybės dienos šventėje.

 

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-08-11 07:56
   Jolanta Anskaitienė