Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Šarknicko pranešimas: „Nebijokime klaidų, bijokime jų netaisyti!“

2017 m. rugpjūčio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

2017 m. birželio mėn. Alytaus miesto savivaldybėje buvo paskelbtas viešasis konkursas VšĮ Alytaus miesto savivaldybės pirminio sveikatos priežiūros centro (toliau – PSPC) vadovo pareigoms užimti, kurį laimėjo Jovita Katkauskaitė, dirbanti Alytaus miesto savivaldybės gydytoja, ir kuri, be kita ko, buvo vienintelė pretendentė, pateikusi dokumentus dalyvauti konkurse. Netrukus, abejodami surengto konkurso skaidrumu, kurį, būdama vienintele pretendente laimėjo savivaldybės darbuotoja, dar 2017 m. liepos mėn. Alytaus miesto savivaldybės vadovus pasiekė jai pavaldaus PSPC, kuriame gydosi apie 4 500 gyventojų, darbuotojų raštas. Dokumente tvirtinama, kad jie atsisako dirbti su konkurso laimėtoja J. Katkauskaite, kadangi konkursas galimai yra laimėtas neteisėtai. Visgi, kaip teigia Alytaus miesto mero pavaduotoja, konkurso komisijai vadovavusi Valė Gibienė, konkursas buvo teisėtas ir PSPC vadovas parinktas teisėtai, nepažeidžiant galiojančių teisės aktų.

Tokiems Alytaus miesto mero pavaduotojos pasisakymams pasirodžius viešojoje erdvėje, į Seimo narį Robertą Šarknicką kreipėsi PSPC darbuotojai, nesutikdami su V. Gibienės išsakyta nuomone. Tereikia padėkoti miesto gyventojams, kurie neliko abejingi ir kreipėsi į komiteto ,,Už Alytų” miesto tarybos narį Sigitą Leonavičių, kuris inicijavo susitikimą ir kartu pakvietė išklausyti darbuotojų dėl rengiamų konkursų į pareigas skaidrumo.  

Šiame kontekste pažymėtina, kad nors PSPC darbuotojai ir įtarė surengto konkurso neteisėtumą, tačiau šiuo atveju nieko padaryti negalėjo. Konkurso rezultatai galėjo būti apskųsti per vieną mėnesį nuo rezultatų paskelbimo dienos. Visgi juos apskųsti teisę turėjo tik tie asmenys, kuriems toks sprendimas sukuria teisines pasekmes. Atsižvelgiant į tai, kad konkurse dalyvavo vienintelė J. Katkauskaitė, konkursą apskųsti galėjo tik kažkas iš konkurso komisijos narių arba pati konkurso laimėtoja. Susiklosčius minėtoms aplinkybėms bei patiems PSPC darbuotojams priėjus akligatvį, kuriame jie, nors ir jaučia pasekmes, tačiau nieko padaryti negali, PSPC darbuotojai, remdamiesi teisės aktais raštu kreipėsi į Seimo narį R. Šarknicką dėl galimybės padėti, reaguoti į galimai tariamus neskaidrius konkursus.

Turėdamas darbuotojų kreipimąsi bei išdėstytas aplinkybes, visų pirma, Seimo narys kreipėsi į pačią konkurso laimėtoją, savivaldybės gydytoją J. Katkauskaitę ir išklausė jos pasisakymus. Anot jos, ji yra pasiryžusi pradėti darbą naujose pareigose, susipažinti su nauju kolektyvu, pradėti abipusį bendradarbiavimą, tačiau yra pati sukrėsta PSPC darbuotojų atsisakymo dirbti kartu. Šiame kontekste būtina pasakyti, kad aptariamu atveju PSPC darbuotojai nėra nusiteikę prieš konkretų asmenį. Jie, kaip ilgą laiką dirbdami minėtoje įstaigoje, yra suinteresuoti įstaigos gerove bei vykdomų konkursų skaidrumu, todėl siekia užkirsti kelią bet kokiam Alytaus miesto savivaldybės atstovų bandymui rengti neskaidrius konkursus.

Visgi siekdamas padėti žmonėms ir pačiai konkurso laimėtojai, Seimo narys R. Šarknickas, norėdamas išsiaiškinti tiesą ir užkirsti kelią bet kokiam galimam neteisėtumui rengiant viešąjį konkursą į užimamas pareigas, raštu, išdėstęs visas faktines aplinkybes bei teisinį reglamentavimą, kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (toliau – VTEK), siekdamas išsiaiškinti, ar valstybės tarnautoja gali užimti vadovo pareigas įmonėje, kurią tiesiogiai kontroliavo valstybės tarnybos metu. Pažymėtina, kad sulaukus VTEK rašto, pasitvirtino ir PSPC darbuotojų abejonės, kadangi konkursas buvo neteisėtas – pastarąjį laimėjo PSPC vadovo pareigų negalintis užimti asmuo. Būtina paminėti, kad J. Katkauskaitė, eidama savivaldybės gydytojo pareigas, tiesiogiai vykdė PSPC priežiūrą ir kontrolę, todėl, remiantis Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo 18 straipsniu, toks asmuo bent vienerius metus po valstybės tarnybos pabaigos negali eiti kontroliuojamos įmonės vadovo pareigų. Visa tai, Seimo nario Roberto Šarknicko manymu, privalo būti žinoma ir konkursą vykdantiems subjektams, taip pat  komisijos nariams, tam, kad būtų išvengta bet kokio neteisėto konkurso bei konkurse dalyvaujančių asmenų teisėtų lūkesčių principo pažeidimų.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, remiantis VTEK išsakyta nuomone, Seimo narys R. Šarknickas kreipiasi į savivaldybės administraciją, vicemerę V. Gibienę, prašydamas sureaguoti į VTEK pateiktą poziciją ir pašalinti bet kokias abejones, tam, kad būtų apsaugotos miesto gyventojų  teisės, įtvirtintos ne tik Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, bet ir tarptautiniuose teisės aktuose. „Esu kartu su Jumis ir nenoriu nieko smerkti, noriu dalintis bėdomis ir džiaugsmais su išrinkta miesto valdžia, skatinti gerbuvį ir žmonių pasitikėjimą valstybe. Nebijokime klaidų, bijokime jų netaisyti!“ – į Alytaus miesto savivaldybės atstovus kreipėsi Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys R. Šarknickas.

 

Kontaktams:

Seimo narys Robertas Šarknickas

Tel. (8 5) 2396641

El. p. [email protected]

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-08-25 09:58
   Jolanta Anskaitienė