Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos narių Lauryno Kasčiūno ir Vytauto Kernagio pranešimas: „Konkurencijos tarybos prašys išsiaiškinti, ar rusiška televizinė produkcija gali būti dempinguojama“

2017 m. rugsėjo 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Vytautas Kernagis kreipėsi į Konkurencijos tarybos pirmininką Šarūną Keserauską dėl galimai dempinguojamos rusiškos televizinės produkcijos.

L. Kasčiūno teigimu, šiuo raštu norima atkreipti dėmesį, kad rusiška televizinė produkcija, kurią įsigyja Lietuvos kanalai, gali būti dempinguojama. Tokias prielaidas pastaraisiais metais stiprina įvairiuose Lietuvos televizijos kanaluose pastebimas gerokai išaugęs transliuojamos rusiškos produkcijos kiekis. Pavyzdžiui, 2007 m. per vieną sausio mėnesio savaitę lietuviški kanalai transliavo 79 valandas rusiškos produkcijos, tuo tarpu 2016 m. – 151 valandą, 2017 m. – 198 valandas. Daugiausia tai Rusijoje sukurti serialai. „Esminis klausimas – ar produkcijos kainų skirtumus lemia rinkos dėsniai ar Rusijos taikomos subsidijos ir kitokia protekcija?“ – pabrėžia L. Kasčiūnas

V. Kernagis pažymi, kad Rusijoje kultūra yra neatsiejama politikos dalis. Rusija televiziją laiko savo „minkštosios galios“ instrumentu, kuris ypač svarbus informacinio karo kontekste. Per televizinę produkciją ji formuoja tam tikrus tapatybinius elementus, „pririša“ tokią produkciją žiūrinčius žmones prie šios kultūrinės ir informacinės erdvės. Propagandai ir dezinformacijai Rusija kasmet skiria milijardą dolerių. Todėl galimas rusiškos televizinės produkcijos dempingavimas tokiu atveju būtų svarbus įrankis, siekiant, kad tokia produkcija lengviau patektų į užsienio šalių rinkas.

Atsižvelgiant į visa tai, prašoma Konkurencijos tarybos atlikti tyrimą dėl galimo rusiškos televizinės produkcijos, kurią transliuoja Lietuvos televizijos kanalai, dempingavimo ir, jei tai pasitvirtintų, pateikti rekomendacijas, kaip užkardyti tokius atvejus.

 

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6514

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-11 09:09
   Eglė Saulė Trembo