Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių L. Kasčiūno ir V. Sinkevičiaus pranešimas: įregistruotos Valstybės tarnybos įstatymo pataisos, užkertančios kelią artimų giminaičių protegavimui į aukštas pareigas

2017 m. rugsėjo 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kartu su Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku Virginijumi Sinkevičiumi įregistravo Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, siekiančias užkardyti galimus nepotizmo atvejus valstybės tarnyboje.

„Lietuvoje vis dar plačiai paplitęs nepotizmas, o šalies gyventojai tai laiko viena iš labiausiai paplitusių korupcijos formų. Apskaičiuota, kad dėl nepotizmo valstybės biudžetas galimai netenka apie 20 proc. pajamų. Šiuo metu Valstybės tarnybos įstatymas numato, kad aukštas pareigas baigęs eiti valstybės tarnautojas negalėtų įsidarbinti anksčiau jam pavaldžiose institucijose vienerius metus po darbo pabaigos. Mano ir kolegų registruotomis įstatymo pataisomis siūloma įtvirtinti, kad tokios pat nuostatos galiotų ir to valstybės tarnautojo artimam giminaičiui ar svainystės ryšiais susijusiam asmeniui. Toks asmuo dar vienerius metus negalėtų būti priimamas į pareigas valstybės tarnyboje, kur jis būtų buvęs susijęs tiesioginio pavaldumo santykiais su aukštas pareigas užėmusiu giminaičiu. Šios pataisos leistų labiau kovoti su galimais nepotizmo atvejais, kai aukštas pareigas užimantys asmenys pasinaudoja savo įtaka, kad pasibaigus jų kadencijai ar įgaliojimų laikui, jų artimi giminaičiai būtų priimti į valstybės tarnautojo pareigas“, – teigia L. Kasčiūnas

Pagal šiuo metu galiojančią Valstybės tarnybos įstatymo redakciją, asmuo negali būti priimamas į pareigas valstybės tarnyboje tada, kai jam artimas giminaitis užima atitinkamas pareigas ir dėl to atsiranda tiesioginio pavaldumo santykis.

Priimtos įstatymo pataisos galiotų tik naujai priimamiems valstybės tarnautojams.

 

Kontaktams:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-18 15:01
   Jolanta Anskaitienė