Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Gelūno pranešimas: rytoj Seime atidaroma paroda „Rivkos Chvoles gyvenimo spalvos“

2017 m. rugsėjo 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Rugsėjo 20 d., trečiadienį, 13 val., Seimo narys, Kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas Arūnas Gelūnas maloniai kviečia į parodos „Rivkos Chvoles gyvenimo spalvos“ atidarymą, skirtą Vilniaus geto likvidavimo 1943 m. aukų atminimui.

Rivka Chvoles-Lichtenfeld (1928–2016), garsiojo Vilniaus tapytojo Rafaelio Chvoleso sesuo, nugyveno gyvenimą, kurio dramatiškų įvykių užtektų kelių žmonių biografijoms. Su seserimis Sofija ir Elka pabėgusi iš Vilniaus geto, ji prisijungė prie dviejų lietuvaičių seserų, Ninos ir Lidijos, pėsčiomis keliaujančių į Gėlūnų kaimą, esantį 70 km nuo Vilniaus, ir ten buvo jų slapstoma nuo nacių.

1994 m. Jad Vašem Pasaulio Holokausto atminimo centras pripažino Niną Balkienę ir Lidiją Petrauskienę Pasaulio teisuolėmis.

Nepaisant jaunystėje išgyventų baisumų, Rivkos Chvoles-Lichtenfeld tapyboje dominuoja šviesios spalvos, tarsi kviečiančios mylėti gyvenimą, švęsti kiekvieną išgyventą akimirką. Įdomus faktas yra ir tas, kad Rivka Chvoles buvo tapusi Lietuvos šachmatų čempione.

Paroda vyks rugsėjo 20–29 dienomis Europos informacijos biure (Seimo III rūmai).

 

Kontaktams:

Seimo narys Arūnas Gelūnas

Tel.(8 5)  239 6690

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-19 12:24
   Jolanta Anskaitienė