Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas V. Sinkevičius: „G. Palucko tūpsnis Baltarusijos valdžiai kelia grėsmę Lietuvai“

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas V. Sinkevičius: „G. Palucko tūpsnis Baltarusijos valdžiai kelia grėsmę Lietuvai“

 

„Socialdemokratų lyderio rodomas palankumas atominę elektrinę statančiai Baltarusijos valdžia kertasi su Lietuvos interesais“, – teigia Seimo Ekonomikos komiteto vadovas Virginijus Sinkevičius.

Gintautas Paluckas socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje trečiadienį pareiškė: „Yra daugybė politinių priežasčių, dėl kurių galima nepirkti elektros energijos iš būsimos Astravo elektrinės, bet nė viena jų nesusijusi su elektrinės statybos ar veiklos saugumu.“

Pasak V. Sinkevičiaus, tokie vienos didžiausių Lietuvos partijų lyderio žodžiai kelia daug rimtų klausimų:

„Nesiveldamas į vidinius socialdemokratų partijos reikalus, galiu tik pasidžiaugti, kad tokia pirmininko pozicija nėra užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pozicija.

Tikiu, kad ji nepriimtina ir daugeliui kitų socialdemokratų partijai atstovaujančių Seimo narių, ypač dirbančių ir kuruojančių atsakingus šalies užsienio ir Europos Sąjungos klausimus. Astravo AE yra pripažinta keliančia grėsmę nacionaliniam šalies saugumui.

Man keistai skamba argumentai, kuriais sostinės vicemeras gina statomą atominės energetikos monstrą, esantį vos pusvalandis kelio nuo Vilniaus.“

Ekonomikos komiteto pirmininko teigimu, tokie vieši pareiškimai yra itin parankūs Baltarusijos valdžiai ir kaimyninėse šalyse gali būti pristatyti kaip oficiali Lietuvos pozicija.

„Žemiau kritikos yra LSDP lyderio teiginiai apie neva nesusijusius dalykus – Astravo jėgainės pavojų ir jos gaminamos elektros energijos pirkimą. Jeigu jėgainė statoma kaip bazinės elektros energijos pasiūlos generatorius visame regione, kaip strateginis sprendimas nepirkti jos generuojamos elektros energijos gali neturėti tam poveikio? Taip, reikalingi techniniai ir administraciniai sprendimai kuriami, tačiau tai – laiko ir sprendimų, o ne įgyvendinamumo klausimas.

Nuoseklus Užsienio reikalų ir Aplinkos ministerijų darbas buriant tarptautinį palaikymą Astravo atominės elektrinės boikotui jau dabar duoda vaisių – puse lūpų pripažįstama, kad būtent Lietuvos pozicija jau iš esmės palaidojo Baltijos atominės elektrinės projektą.

Bebaigdamas priminsiu, kad Astravo elektrinė nesaugia pripažinta ne vicemerų, Seimo narių ar dar kitų valstybės tarnautojų siūlymu. Astravo AE pripažinta nesaugia, nes yra pažeistos Jungtinių Tautų Branduolinės saugos ir aplinkosauginė ESPO konvencijos bei neatsižvelgta į TATENA rekomendacijas“, – teigia V. Sinkevičius.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Ekonomikos reikalų komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius

Tel. (8 5) 239 6696, el. p. [email protected]

 

LVŽS infocentras

[email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-21 08:32
   Jolanta Anskaitienė