Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių L. Kasčiūno ir Ž. Pavilionio pranešimas: valstybės šimtmečio simbolis bus įtrauktas į išsilavinimą patvirtinančius dokumentus

2017 m. rugsėjo 21 d. pranešimas žiniasklaidai

                       

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) nariai Žygimantas Pavilionis ir Laurynas Kasčiūnas rugsėjo pradžioje kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę ragindami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga į 2018 metų abiturientų brandos atestatus ir pradinio bei pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus įtraukti valstybės atkūrimo šimtmečio simbolį.

Seimo narių iniciatyva sulaukė švietimo ir mokslo ministrės pritarimo. Kaip Seimo narius raštu informavo ministrė J. Petrauskienė, šimtmečio simbolis bus įtrauktas į 2018 metais išduodamus mokinių išsilavinimą patvirtinančius dokumentus.

„Esame dėkingi ministrei už paramą mūsų iniciatyvai. Manau, kad tokie simboliniai gestai prisidės prie platesnės sklaidos apie mūsų valstybės šimtmečio atkūrimo ir 2018 metais vyksiančių minėjimų svarbą. Greitai prasidėsiantys valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimai privalo būti prisimenami ir ilgiau, o toks simbolinis žingsnis prisidės prie šios svarbios mūsų valstybei datos išsaugojimo“, – teigė vienas iš kreipimosi autorių, Ž. Pavilionis.

L. Kasčiūno teigimu, be tautinės valstybės, susikūrusios prieš šimtą metų, žemėlapyje nebūtų ir dabartinės Lietuvos Respublikos.

„2018 metais švęsime Lietuvos valstybės gimimą ir visus metus prisiminsime, kaip svarbu yra saugoti mūsų tautos istoriją ir puoselėti jos tradicijas“, – teigė L. Kasčiūnas.

Šia iniciatyva tęsiama 2009 metais pradėta iniciatyva svarbias valstybės istorijos datas įtraukti į išsilavinimą patvirtinančius dokumentus. 2009 metais švietimo ir mokslo ministro įsakymu mokiniams, išsilavinimą įgijusiems 2009 metais, buvo išduodami pradinio ir pagrindinio išsilavinimo pažymėjimai, brandos atestatai pažymėti Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo ženklu „LIETUVA 1009–2009“.

 

 

Kontaktams:

Žygimantas Pavilionis

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Mob. 8 668 42 126

El. p. [email protected] 

 

Laurynas Kasčiūnas

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Mob. 8 659 00 088

El. p. laurynas.kasciunas@lrs.

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-21 09:32
   Jolanta Anskaitienė