Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas susitiko su Flandrijos Parlamento Pirmininku

2017 m. rugsėjo 21 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Flandrijos Parlamento delegacija, vadovaujama Pirmininko Jano Peumanso (Jan Peumans).

Pasak parlamentų vadovų, džiugina Lietuvos ir Belgijos ekonomiškai stipriausio Flandrijos regiono glaudus bendradarbiavimas.   

„Džiaugiamės puikiais Lietuvos ir Belgijos politiniais, ekonominiais ir kultūriniais ryšiais, esame tvirti partneriai ir bendraminčiai daugeliu užsienio ir saugumo politikos klausimais. Lietuva labai dėkinga Belgijai už paramą mūsų regiono saugumo sustiprinimui. Belgija jau ne kartą pirmoji praktiniais veiksmais parodė solidarumą su Lietuva. 2004 m. Belgijos karinės oro pajėgos pradėjo NATO Baltijos šalių oro policijos misiją. Šių metų sausį Belgijos kariai pirmieji atvyko į Lietuvą ir pradėjo daugiašalio bataliono dislokavimą“, – sakė V. Pranckietis.

Susitikime aptarti Belgijos Karaliaus Filipo ir kitų aukštų Belgijos pareigūnų vizitai Lietuvoje, taip pat  planuojami dvišaliai tarpparlamentiniai susitikimai. Vienas jų vyks spalio 11 d., kuomet Lietuvos parlamentarai susitiks su kolegomis Belgijos Atstovų rūmuose ir Senate.

Pasak Seimo Pirmininko, Lietuva mato didelį potencialą bendradarbiaujant suskystintų gamtinių dujų rinkos plėtros srityje. 2017 m. pavasarį Flandrijos uostuose lankėsi Lietuvos energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno vadovaujama delegacija. Šio vizito metu „Klaipėdos nafta“ pasirašė bendradarbiavimo memorandumą su Zebriugės SGD terminalą valdančia komapanija Fluxys. Kita perspektyvi bendradarbiavimo sritis, pasak V. Pranckiečio, yra gyvybės mokslai, kurie yra stipriai išvystyti tiek Lietuvoje, tiek Belgijoje. Seimo Pirmininkas pakvietė Flandrijos atstovus dalyvauti 2018 m. Lietuvoje vyksiančiame 4-jame tarptautinio masto gyvybės mokslų forume Life Sciences Baltics 2018, kuriame tikimasi sulaukti daugiau kaip 1500 ekspertų iš daugiau nei 30 pasaulio šalių.

 

 

Belgija – svarbi Lietuvos prekybos partnerė. Praėjusiais metais prekybos apyvarta buvo daugiau nei 1 mlrd. eurų. Pastaruosius metus prekybos apimtys pastebimai didėjo ir per dešimtmetį išaugo beveik du kartus. 80 proc. Lietuvos prekybos su Belgija tenka būtent Flandrijos regionui.

„Todėl džiaugiamės sprendimu Vilniuje atidaryti Flandrijos investicijų ir prekybos  atstovybę Baltijos šalims. Tikime, kad šis sprendimas prisidės prie tolimesnio dvišalių ekonominių ryšių plėtojimo“, – susitikime sakė Seimo Pirmininkas.

Pasak jo, Belgija šiuo metu viena didžiausių investuotojų pasaulyje. „Turime puikius dvišalius politinius ir ekonominius santykius, Lietuvos verslo aplinka yra aukštai vertinama pasauliniuose reitinguose, turime išvystytą infrastruktūrą ir gerai paruošus jaunus specialistus. Kviečiame Belgijos kompanijas aktyviau investuoti Lietuvoje. Perspektyvios sritys investicijoms – gamyba, gyvybės mokslai, logistika, verslo paslaugų centrai“, – sakė V. Pranckietis ir kvietė glaudesniam bendradarbiavimui.

Susitikime ypatingas dėmesys buvo skirtas saugumo situacijai regione aptarti. Kalbėta apie NATO pajėgas, Lietuvos sprendimą kitąmet skirti 2,07 proc. BVP išlaidų gynybai, daugiau kaip 30 proc. šių išlaidų skirti kariuomenei modernizuoti. Aptarti ir branduolinės saugos, Astravo elektrinės, padėties Ukrainoje ir sankcijų Rusijai klausimai.

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-10-06 09:27
   Jolanta Anskaitienė