Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Kultūros komiteto narių V. Juozapaičio ir V. Kernagio pranešimas: parlamentarams kyla įtarimų, kad į nuolatinius Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovus proteguojamas konkretus asmuo

2017 m. rugsėjo 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) nariai Irena Degutienė, Vytautas Juozapaitis, Vytautas Kernagis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson dėl mįslingų Sigito Žutauto paskyrimo į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinio direktoriaus pareigas aplinkybių, prašydami atsakyti, ar tikrai minėtas asmuo atitiko LNOBT generaliniam direktoriui keliamus kvalifikacinius reikalavimus. Be to, nors vyksta konkursas LNOBT teatro direktoriui išrinkti, susidaro įspūdis, kad būtent S. Žutautą kultūros ministrė regi nuolatiniu vadovu.

„Kultūros ministrės L. Ruokytės-Jonsson ir S. Žutauto bendrystė leidžia daryti prielaidas, kad niekam kitam, o būtent šiam asmeniui numatyta Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo kėdė. Iki šiol nepelnęs teatro bendruomenės pasitikėjimo ir pagarbos, direktorius turi besąlygišką ministrės palaikymą. Kaip kitaip galima būtų paaiškinti faktą, kad po Gintauto Kėvišo atleidimo iš teatro vadovo pareigų, kitą dieną vadovu buvo paskirtas S. Žutautas, užuot teatrui leidus laikinai vadovauti direktoriaus pavaduotojui, kaip paprastai daroma, kol konkurso būdu bus išrinktas nuolatinis vadovas“, – pažymi vienas iš kreipimosi autorių prof. Vytautas Juozapaitis.

Parlamentarai kreipimesi į ministrę primena, kad iš karto po to, kai buvo atleistas G. Kėvišas, 2017 m. birželio 12 d. ministrė gavo S. Žutauto prašymą paskirti jį į LNOBT direktoriaus pareigas,  birželio 13 d. ministrės įsakymu tai ir buvo padaryta.

Kyla abejonių ir dėl minėto asmens tinkamumo užimti šias pareigas, nes pagal patvirtintus kvalifikacinius reikalavimus nacionalinių, valstybės ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų vadovams, nacionalinio teatro direktorius privalo ne tik išmanyti Lietuvos Respublikos įstatymus, turėti ne mažesnę kaip 1 metų vadovaujamo darbo patirtį, bet dar išmanyti su teatrų ar koncertinių įstaigų administravimu susijusius teisės aktus ir gebėti taikyti juos praktikoje; turėti įgūdžių strateginio planavimo, kultūros politikos įgyvendinimo, išteklių ir personalo valdymo srityse; mokėti vertinti, analizuoti kūrybinės veiklos programas-projektus; mokėti vertinti esamą kultūros ir meno aplinką ir kt.

„Atleidusi G. Kėvišą iš LNOBT vadovo pareigų, kultūros ministrė turėjo gerą progą sutelkti nacionalinio teatro bendruomenę naujam sezonui, tačiau to nepadarė, tuo sužlugdžiusi didžiulio kolektyvo viltis turėti profesionalų ir nešališką vadovą“, – sakė vienas iš kreipimosi autorių Seimo narys V. Kernagis.   

Pasak parlamentaro, priimdama neapgalvotus, o galbūt netgi šališkus sprendimus, ministrė daro žalą nacionalinio teatro įvaizdžiui, darbo kokybei, blogina vidinę atmosferą ir kenkia visai kultūros bendruomenei.

 „Nuolatiniu vadovu paskirdama S. Žutautą ministrė ne tik neišsklaidė nuo G. Kėvišo likusį korupcijos šešėlį LNOBT teatre, bet dar labiau jį sustiprino, nes S. Žutautui nepavyko įtikinti teatro bendruomenės savo kompetencija ar meninėmis įžvalgomis“, – apibendrino prof. V. Juozapaitis, pabrėždamas, kad laikinai vadovauti teatrui buvo galima paskirti ne tik pavaduotoją, bet, esant nepasitikėjimui, ministerijos atsakingą pareigūną ar kitą visuomenei gerai žinomą ir autoritetingą laikiną vadovą, kol bus surengtas konkursas. O konkursas, nepaisant pačios ministrės ir premjero pasirašytos konkursų rengimo tvarkos, užuot laikantis nurodytų terminų (per 15 darbo dienų nuo dienos, kai pareigos tapo laisvos, arba nuo dienos, kai tapo žinoma, kad taps laisvos), paskelbtas tik liepos 25 d., iki šiol nepasiekė galutinės fazės, tuo suteikiant pagrindą įtarimui, kad yra specialiai vilkinamas ministrės galimai proteguojamo kandidato naudai.

 

Kreipimasis pridedamas.

 

Kontaktams:

Vytautas Juozapaitis

Seimo Kultūros komiteto, TS-LKD frakcijos narys

Tel. (8 5) 239 6559, el. p. [email protected]

 

Vytautas Kernagis

Seimo Kultūros komiteto, TS-LKD frakcijos narys

Tel. (8 5) 239 666, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-21 11:56
   Jolanta Anskaitienė