Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Lietuvos ir Latvijos parlamentų pirmininkai minės Baltų vienybės dieną

2017 m. rugsėjo 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Rugsėjo 23 d., šeštadienį, 10.15 val. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Baltų vienybės dienos proga susitiks su Latvijos Saeimos Pirmininke Inara Mūrniece. Susitikimas vyks Palangos Kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1).   

Parlamentų pirmininkai kartu su Seimo Tarpparlamentinių ryšių grupės su Latvijos Respublika ir Saeimos Tarpparlamentinių ryšių grupės su Lietuvos Respublika nariais taip pat dalyvaus kituose Baltų vienybės dienos renginiuose: 10.30 val. – Baltų vienybės dienos dalyvių eisenoje (nuo J. Basanavičiaus ir Vytauto g.  sankirtos iki Jūratės ir Kastyčio skvero); 11 val. – Baltų vienybės dienos atidaryme Jūratės ir Kastyčio skvere.

Baltų vienybės dienos atidarymo metu bus iškilmingai pakeltos Lietuvos ir Latvijos vėliavos, parlamentų pirmininkai tars sveikinimo žodžius.

Pasibaigus oficialiajai šventės daliai, 11.30 val., Saeimos ir Seimo pirmininkai lankysis kermošiuje „Baltų vienybė“ (Jūratės ir Kastyčio skveras, J. Basanavičiaus g.), 12.15 val. – tarptautinėje parodoje „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje“ (Birutės al. 34A).

15 val. Lietuvos ir Latvijos parlamentų pirmininkai apdovanos Lietuvos ir Latvijos moksleivių žaidimo „Protų mūšis“ nugalėtojus. Renginys vyks Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61).

Baltų vienybės diena minima rugsėjo 22 d., pažymint 1236 m. įvykusį Saulės mūšį, kuriame buvo sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir nutrauktas baltų žemių užkariavimas. 2000 m. Lietuvos ir Latvijos parlamentai Saulės mūšio dieną paskelbė Baltų vienybės diena.

                     

 

Parengė Jolanta Anskaitienė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja

Tel. (8 5)  239 6508, el. p. [email protected]

 

Daugiau informacijos:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-22 11:15
   Jolanta Anskaitienė