Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Andriaus Navicko pranešimas: „Ar pajėgios valstybinės institucijos išspręsti kelis dešimtmečius besitęsiančias žemėtvarkos problemas sodininkų bendrijose?“

2017 m. rugsėjo 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo nariai Andrius Navickas ir Monika Navickienė 2017 m. spalio 2 d., pirmadienį, 11 val. Lietuvos Respublikos Seimo Lietuvos Tarybos salėje (Seimo I r. 209 k.) rengia tarpinstitucinį pasitarimą, kuriame aptars ministerijų ir kitų valstybinių institucijų atliktus darbus sprendžiant besitęsiančias žemėtvarkos problemas sodininkų bendrijose.

Ankstesniuose tarpinstituciniuose pasitarimuose valstybės institucijų atstovai žadėjo pateikti siūlymus, kaip spręsti susidariusias problemas: žadėta inventorizuoti sodų išplanavimo dokumentus, pateikti įstatymų pataisas, kurios leistų tinkamai įtraukti į apskaitą šiuos dokumentus.

Priminsime priešistorę. 1996 m. gegužės 24 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą Nr. 617 „Dėl Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo taikymo, patvirtintiems, pradėtiems ir iki šio įstatymo įsigaliojimo nebaigtiems rengti teritorijų planavimo dokumentams“, kuriuo sodininkų bendrijų generaliniai planai, patvirtinti iki Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo įsigaliojimo, buvo prilyginti teritorijų planavimo dokumentams, o valstybės institucijos ir kiti planavimo organizatoriai buvo įpareigoti iki 1997 m. sausio 1 d. inventorizuoti patvirtintus (galiojančius) teritorijų planavimo dokumentus ir pateikti juos registruoti teritorijų planavimo dokumentų registrų tvarkytojams.

Penkti metai valstybėje vyksta tarpinstituciniai ginčai dėl sodininkų bendrijų žemėtvarkos problemų. 2015 m. gruodžio 12 d. Kaune vykusioje Lietuvos sodininkų bendrijų konferencijoje sodininkai išreiškė nusivylimą Aplinkos ministerijos nekonstruktyvia pozicija ir nenoru bendradarbiauti su Žemės ūkio ministerija, sprendžiant jau 20 metų besitęsiančias žemėtvarkos problemas.

Iki šiol (praėjo jau 21 metai) sodininkų bendrijų suplanavimo dokumentų (generalinių planų) registravimas nevyksta. Gautais iš savivaldybių duomenimis, Lietuvoje teritorijų planavimo dokumentų registre tėra registruoti tik 35 sodininkų bendrijų suplanavimo dokumentai (generaliniai planai). Dėl to sodininkų bendrijose žemės sklypų kadastriniai matavimai ir tikslinimai vyko ir vyksta chaotiškai, matininkai neturi galimybės gauti realią padėtį atitinkančių teritorijų planavimo dokumentų, pagal kuriuos galėtų atlikti kadastrinius matavimus. Tokia netvarka sudaro palankias sąlygas įvairiems piktnaudžiavimams, valstybinės ir privačios žemės užgrobimams.

Dėl valstybės institucijų neveiklumo ir aplaidumo sodininkų bendrijose stringa ir kelių perdavimo savivaldybėms procesas.

Pasitarime dalyvaus Aplinkos, Žemės ūkio, Teisingumo ministerijų, Nacionalinės žemės tarnybos, VĮ „Registrų centras“ atstovai, savivaldybių asociacijos atstovai, sodininkų bendrijų ir susivienijimų vadovai bei matininkai.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Andriaus Navicko padėjėjas-sekretorius

Valentinas Grumbinas

Tel. (8 5) 239 6550, mob. 8 620 90 351, el. p. [email protected]